У Стокгольмі вручили Нобелівські премії.

У Стокгольмі 10 грудня відбулася церемонія вручення Нобелівських премій за 2010 рік, повідомляє DPA.
Через слабке здоров’я на церемонії не зміг бути присутнім лауреат премії з медицини, творець технології екстракорпорального запліднення Роберт Едвардс. У Стокгольм на церемонію приїхала дружина 85-річного американського вченого.

На церемонії були присутні лауреати Нобелівської премії з фізики, вихідці з Росії Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов. Їх нагородили за отримання графена — моноатомного шару вуглецю. Премію з хімії отримали американець Річард Хек і японці Ейіті Негісі і Акіра Судзукі за роботи по створенню паладієвих каталізаторів в органічному синтезі.
Літературну Нобелівську премію отримав перуанський класик Маріо Варгас Льоса. Премію з економіки поділили Пітер Даймонд, і Дейл Мортенсен і Крістофер Піссарідес. Їх нагородили за дослідження ринків.
Розмір Нобелівської премії становить близько мільйона євро. Церемонія відбулася в Концертному залі Стокгольма; лауреати отримали нагороди з рук короля Швеції Карла XVI Густава.
Раніше 10 грудня в Осло пройшла церемонія вручення Нобелівської премії миру. Вона пройшла за відсутності лауреата — китайського дисидента Лю Сяобо, який перебуває у в’язниці в КНР. Присудження премії викликало протести з боку Китаю, а церемонію бойкотували дипломати з майже 20 країн.
Лента.ру