Що таке — Декупаж?

Зараз декупаж використовують при виготовленні подарунків і облаштування інтер'єру.Декупаж — це прикраса предметів, за допомогою наклеювання вирізок із спеціальними ефектами. Це невідоме слово притягувало й продовжує притягувати величезну кількість людей. Немає такого містечка, в якому жителі не чули це слово і не знали його значення. Але для багатьох декупаж — це слово залишається загадковим і незрозумілим. Майстри з Венеції надали декупажу одну особливість, його зробили «мистецтвом бідних». Не кожен міг собі дозволити меблі, інкрустовану дорогими виробами з дорогоцінних металів або рідкісними породами дерев. Тому і створювалися підроблені інкрустації, меблі ставала гарними і були доступними простим жителям міста. Будуари красунь були прикрашені різними шкатулочка і численними приємними дрібницями. Крім меблів, декупаж з’явився на тканинах і капелюшках. З його появою почали створюватися справжні витвори мистецтва.

Зараз декупаж використовують при виготовленні подарунків і облаштування інтер’єру. Почали прикрашати вази, квіткові горщики, склянки, тарілки, обробні дошки. Декупаж може перетворити старі предмети в нові, а інтер’єр будинку буде неповторним, оригінальним і вишуканим.

Отже, у вас з’явилося бажання творити, але ви не знаєте, з чого почати. Починаємо вибирати певний предмет, на який буде завдано декупаж. Тут ваші можливості безмежні. Адже декупажити можна все. Можна наносити декупаж мотиви на предмети з дерева, скла, матерії, шкіри, металу. Дерево — найпростіший матеріал для декупажу. На меблях (полички, лавки, та столи) і на предметах інтер’єру (розділювальні дощечки, ключниці, шкатулки) за допомогою декупажу можна створювати неповторні за красою та індивідуальності речі. Наносити декупаж на фарфор і скло важко, але цікаво. Подумайте, якщо прикрасити звичайну скляну пляшку, доклавши трохи праці, можна легко отримати новий оригінальний, в єдиному примірнику, виріб. До нового року найбільш популярним є декупаж пляшок з напоями, а на 8 березня, зазвичай, йде замовлення декупажу на тарілки. Простий сервіз за допомогою декупажу на склі перетворюється на справжній шедевр. А звичайні скляні тарілочки стануть гарним та оригінальним подарунком для друзів і рідних. При роботі зі склом потрібно пам’ятати ряд правил. Скло перед роботою треба знежирити і бути акуратними, не допускаючи відбитків пальців. Якщо посудом будуть користуватися, її обов’язково покривають спеціальними лаками.

Як ви вже зрозуміли, що декупажити можна все, було б бажання. Спочатку, бажано, почати працювати з простим матеріалом. Самий класичний варіант — це оформлення серветок і карт. Головна відмінність декупажних серветок від звичайних — це яскраві, барвисті малюнки. Серветки бувають одно-, дво- і тришарові. Декупажні карти — це папір, різної товщини, з накинутим на нього малюнком або безліччю різних мотивів.
Перш ніж купити інструменти: матеріал, кисті, лаки і фарби, порадьтеся з більш досвідченими товаришами. Так само можна сходити на декупажні майстер-класи. Там збираються однодумці і пізнаються секрети декупажної майстерності. Там же можна порадитися і поспілкуватися з колегами! Коли все готово, можна приступити до роботи.
Секретів майстерності — достатньо багато. Все приходить не відразу. Вчитися, може, доведеться тривалий час. Не лінуйтеся, і тоді все вийде!