Найпопулярніші слова Рунета: «жара», «аватар» і «смог».


Слова «жара», «смог» і «аватар» російські користувачі глобальної павутини визнали найбільш популярними в році, що минає.
Підбито підсумки щорічного конкурсу «Слово року», який проводиться на пізнавальному порталі «Имхонет». У десятку найбільш уживаних рунетчиками слів потрапили також «огнеборцы»», «морозы», «сити-менеджер», «Речник» і «Распадская».

«Відразу стає ясно, що спека і пожежі стали одним з головних, якщо не головним, переживанням року», — зазначив директор Інституту лінгвістики РДГУ, член Експертної ради конкурсу Максим Кронгауз.

У ході голосування визначилися і «вираження року», найбільше росіянам запам’яталися такі словосполучення, як «аномальная жара», «энергосберегающие лампочки», «Танцующий мост», «исландский пепел» и «Кремниевая долина».

А в номінації «Словотворчість» кращими лінгвістичними винаходами мешканців Рунета були визнані слова «сдербанк» — банк, що витягує багато грошей, і «ай-поц» — шанувальник техніки Apple.

З’ясувалося також, що в Рунеті популярністю користуються забавні слівця, такі як «лыбік» — заміна англійському «смайлику», «блогоблудие» і «аськоголизм».

Учасники голосування впевнені — за його результатами можна відновити картину життя в 2010 році: тріумфальний хід фільму «Аватар», звільнення Лужкова з посади мера, виверження вулкана з красивою, але невимовною назвою і багато іншого «.

У цьому році, як і в минулому, частка слів, що позначають негативні явища, становить більшість — 47%, зауважив член експертної ради конкурсу, провідний співробітник Інституту мовознавства РАН Олександр Василевич, вказавши і на ще одне цікаве спостереження. У 2009-му заклопотаність викликала економіка (слова «девальвация», «отсрочка по кредитам», «антикризисный», «вторая волна кризиса»), а в 2010-му слово «кризис» начисто зникло з відповідей, поступившись місцем природним катаклізмам.

Крім того, у минулому році, на думку експерта, було більше креативних слів: «На думку спадає відома думка, що народ більше і оригінальніше жартує тоді, коли погано живеться», — припустив Василевич.

Конкурс «Слово року» дуже популярний в США, Франції, Німеччини, Японії. У Росії він проводиться вже четвертий рік, у минулому році він вперше пройшов публічно: запропонувати варіанти слів і взяти участь в обговоренні можуть всі бажаючі, а не тільки вузьке експертне співтовариство, як раніше. До речі, «слово року» вже обрано і в США. Це — «спилкам» (spillcam) — камера, яку компанія BP встановила на дні Мексиканської затоки для того, щоб відстежувати витік нафти на своїй платформі, передає ИТАР-ТАСС.

Вести.ру