Ласкаво просимо до Чорнобиля!

Чорнобильська АЕСПочинаючи з наступного року, Україна планує відкрити закриту зону навколо Чорнобильського реактора для відвідувачів, охочих більше дізнатися про трагедію, що сталася тут близько чверті століття тому. Про це повідомило в понеділок українське Міністерство з надзвичайних ситуацій.

Четвертий реактор Чорнобильської АЕС вибухнув 26 квітня 1986 року, в результаті чого радіаційна хмара накрила значну частину північної Європи. Сотні тисяч людей були переселені із заражених районів України, Білорусії та Росії. Наслідки спостерігаються до цих пір. Територія в радіусі 48 км від реактора, що вибухнув була закрита.
Сьогодні близько 2,5 тис людей здійснюють технічне обслуговування збережених об’єктів недіючої АЕС. Щоб мінімізувати можливість опромінення, вони працюють позмінно. Кілька сотень жителів повернулися в свої села неподалік від Чорнобиля, незважаючи на урядову заборону.

Деякі компанії вже продають тури в закриту зону, однак влада підкреслює, що ці поїздки здійснюються нелегально, і вони не можуть гарантувати безпеку учасників. Як повідомила прес-секретар МНС України Юлія Єршова, експерти розробляють маршрути, які будуть безпечними для здоров’я і інформативними для українців та іноземців. Точної дати початку поїздок вона не назвала.

Глава Програми розвитку ООН Хелен Кларк в минулу неділю оглянула Чорнобильську АЕС і заявила, що підтримує план української влади: «Можливість розповісти історію цієї катастрофи, якою би трагічна вона не була, буде мати позитивний ефект в економічному плані і дозволить донести до людей украй важливу інформацію ».

Українське МНС також повідомило про намір закінчити будівництво нового саркофага до 2015 року. Він буде споруджений поверх залізобетонної конструкції, побудованої на швидку руку і яка загрожує розвалитися.

Голос Америки