Кредити на придбання квартир на етапі будівництва.

Кредити на придбання квартир на етапі будівництва.Завдяки таким програмам стало можливим придбання житла в іпотеку за нижчими ставками.

В даний час фінансова криза найбільш сильно позначилася у формуванні нових цін на нерухомість. У результаті обвалу цін на нерухомість всі кредитні організації, що працюють з іпотекою, стали видавати кредити на житло, що будується під заставу права вимоги на придбані об’єкти нерухомості. Але, як правило, вибір варіантів споруджуваних квартир істотно обмежений забудовниками — партнерами банку, що здійснює іпотечне кредитування.

Порівняно невеликі банки обмежуються кількома варіантами житлових комплексів, а більші банки мають великі можливості в плані надання вибору квартир у споруджуваних будинках у різних районах міста. Наприклад, банки, які мають представництва в будь-якому місті країни, надають десятки варіантів квартир у споруджуваних житлових комплексах. При цьому число, що кредитуються новобудов продовжує неухильно розширюватися, оскільки інші варіанти кредитування на покупку новобудов після кризи попитом на ринку нерухомості практично не користуються. Думка експертів про те, що на перше півріччя 2010 р. частка всіх іпотечних кредитів, виданих на житло, що будується, склала близько чверті від загального числа іпотечних кредитів. При цьому помітний вплив на іпотечне кредитування виявляється від різних програм державної підтримки, орієнтованої на будівництво нового сучасного житла.

Завдяки таким програмам стало можливим придбання житла в іпотеку за більш низькими ставками, а також різноманітні дотації для учасників державних житлових та соціальних програм. Наприклад, у багатьох регіонах вже досить добре себе зарекомендували програма в Росії «Стимул», що полягає в стимулюванні банків з кредитування забудовників, а також програма викупу іпотечних облігацій. Завдяки цим програмам, кредити на придбання квартир у новобудовах видаються в середньому під 11% річних, що істотно нижче середньоринкової ставки на інші види житла.

Проте тут існує нюанс — адже сам термін «новобудова» трактується не тільки як об’єкт незавершеного будівництва, а й вже оформлена у власність житлова площа. Тому, багато банків завищують кредитну ставку на житло, що будується. Інші ж банки з метою залучити якомога більше потенційних позичальників не стягують комісій за оформлення подібного іпотечного кредиту.