Екстрена посадка ТУ-154 в «Домодєдово». Є жертви.

За повідомленням МНС Росії, дві людини загинули, 83 отримали травми і поранення в результаті аварійної посадки 4 грудня авіалайнера Ту-154 в московському аеропорту «Домодєдово». Російські ЗМІ повідомляють, що один із загиблих — брат президента Дагестану Гаджімурад Магомедов. Про це РІА «Новости» повідомило джерело в уряді Дагестану.

«Магомедов знаходився в першому салоні недалеко від кабіни пілотів. Він отримав серйозні травми і помер в лікарні », — сказало джерело.

Проте агентство Інтерфакс, посилаючись на свої джерела, передає, що Гаджімурад Магомедов помер на місці аварії.

Друга загибла — 80-річна жінка, мати члена Конституційного суду Росії Гадіса Гаджиєва.

На борту літака будівництва 70-х років перебували 168 людей, включаючи 8 членів екіпажу.

Згідно з інформацією російських ЗМІ, аварія сталася з літаком Ту-154 компанії «Дагестанські авіалінії», який слідував зі столичного аеропорту Внуково до Махачкали. Приблизно через півгодини після зльоту, на висоті 9100 метрів у лайнера відмовив двигун. Екіпаж прийняв рішення зробити екстрену посадку в «Домодєдово». Під час вироблення палива відмовив другий двигун, і ТУ-154 необхідно було садити з повними баками.

Вже при заході на посадку зупинився третій — останній — двигун лайнера, а разом з ним припинили функціонувати генератори і навігаційне обладнання, в тому числі курсо-глісадна система, ведуча літака до торця злітно-посадкової смуги. Позбавлений тяги двигунів, ТУ-154 міг тільки планувати до землі. В умовах поганої видимості екіпажу не вдалося вчасно побачити Домодєдовську смугу, літак перетнув її під кутом, викотився на поле і врізався в пагорб. Корпус лайнера розламався на три частини.

Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу за фактом аварійної посадки літака.

Голос Америки