Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Білорусь позбудеться від високозбагаченого урану!

У середу Сполучені Штати і Білорусь оголосили про укладення відповідної угоди.
У середу Сполучені Штати і Білорусь оголосили про укладення угоди, відповідно до якого Білорусь ліквідує запаси високозбагаченого урану, успадковані від Радянського Союзу. Ця угода була укладена на зустрічі держсекретаря США Хіларі Клінтон з її білоруським колегою Сергієм Мартиновим під час саміту ОБСЄ у Казахстані.
Ще в квітні президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що не він не має наміру піддаватися міжнародному тиску і позбуватися запасів урану, збереження і захист яких, за словами експертів, не забезпечена належним чином.

Однак, за словами представників США, уряд Білорусі вирішив переглянути своє рішення, після того як країну не допустили до участі в саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні. Сторони обговорили і уклали відповідну угоду в дні, які передували саміту ОБСЄ.
У заяві, опублікованій по завершенні двосторонньої зустрічі між Клінтон і Мартиновим, говориться, що до 2012 року Білорусь за допомогою США повністю позбудеться від всіх своїх запасів збагаченого урану, загальний обсяг яких становить близько 220 кілограм, що достатньо для виготовлення кількох одиниць ядерної зброї.
Уряд Сполучених Штатів заявив про те, що підтримає рішення керівництва Білорусі про будівництво АЕС з безпечним легководним реакторам і що уряд Південної Кореї запросив Білорусь взяти участь у наступному саміті з проблем ядерної безпеки, який відбудеться через два роки.
Помічник держсекретаря у справах Європи і Євразії Філіп Гордон, разом з Клінтон брав участь у переговорах, повідомив журналістам, що угоду з Білоруссю є одним з найважливіших кроків на шляху до досягнення поставленої президентом Обами мети — забезпечити безпеку і збереження всіх схильних до ризику ядерних матеріалів до 2014 році, і що планована АЕС допоможе Білорусі диверсифікувати свої джерела енергопостачання.
«Це дешевше і безпечніше. Це робить структуру енергетики більш диверсифікованою, враховуючи, що в даний час Білорусь в значній мірі залежить від газу, імпортованого тільки з однієї країни — Росії. Атомний реактор дозволить їм забезпечувати себе енергією і не залежати від імпортних енергоресурсів », — зазначив Філіп Гордон.
Останнім часом уряд Олександра Лукашенка, якого раніше називали «останнім європейським диктатором», зробив ряд кроків у напрямку поліпшення відносин з Вашингтоном і Європейським союзом, в тому числі звільнивши політв’язнів.
У спільній заяві Клінтон і Мартинова наголошується, що обидві сторони визнають, що більш поважне ставлення до демократії і прав людини залишається вирішальною умовою поліпшення відносин, і що Сполучені Штати розраховують на суттєвий прогрес у цьому напрямку, в тому числі на те, що президентські вибори, які повинні відбутися цього місяця, будуть відповідати міжнародним стандартам.
Ядерна угода з Білоруссю є другою угодою, укладеною США з колишньою радянською республікою за останні два тижні. Минулого місяця уряд Казахстану оголосило про те, що за допомогою США і Великобританії буде закрито підприємство з виробництва плутонію і буде забезпечено безпечне зберігання 10 метричних тонн високозбагаченого урану і 3 тонн плутонію.
Держсекретар Клінтон високо оцінила цю угоду під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ Казахстану Канатом Саудабаєвим.
«Цього матеріалу достатньо для виробництва 775 одиниць ядерної зброї. Тепер ми можемо бути впевнені в тому, що цей матеріал ніколи не потрапить не в ті руки. Це знаменна віха в процесі нашої співпраці і один з найважливіших кроків на шляху до досягнення мети, встановленої в цьому році на саміті з ядерної безпеки, — у найближчі чотири роки забезпечити безпеку і збереження всіх ядерних матеріалів », — підкреслила Хілларі Клінтон.
У той час як казахстанські ядерні матеріали залишаться на території країни в новому сховищі, високозбагачений уран з Білорусі, за словами високопоставленого чиновника Держдепартаменту, згодом буде вивезений до Росії для його «розведення» та використання в реакторах, які працюють на низькозбагаченому паливі.
Компанії США не будуть брати участь в будівництві АЕС в Білорусі, оскільки не існує угоди між двома країнами про співробітництво в атомній енергетиці.
Голос Америки

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: