Автострахування — чи потрібно воно, як вибрати страхову компанію?

ДТП«Чи потрібно страхувати автомобіль від стихійних лих і викрадення?» Задають собі питання багато господарів автомобілів. Страхування добровільне,і вирішувати буду я: чи платити за це страховій компанії або заощадити на цьому. Хоча, якщо купувати авто в кредит або лізинг від повної страховки не відкрутитися.

Однак, поміняти розбите скло або зігнутий бампер ще можливо для гаманця, то що робити, якщо автомобіль пошкоджений досить сильно, на ньому місця живого немає, або викрадений п’яними «хлопцями», або пройшов град і потрібно повне перефарбування автомобіля з ремонтом вм’ятин? Це і ціни інші, і нове авто з-за цього купувати не будеш …
При іншому розкладі, при придбанні страховки, виникає питання: як вибрати страхову компанію, яка не тільки на словах застрахує, а ще й забезпечить виплату, причому таку, якої вистачить на ремонт автомобіля? Враховуючи загальні поради щодо вибору страхової компанії, важливо взяти до уваги кілька специфічних для цього виду моментів.

Страхування транспорту — це одна з найбільш збиткових статей для страхової компанії. У чесних страховиків збитки по цьому виду доходять до 100 відсотків. А зі зростанням цін на автомобілі, на запчастини і курсу долара це ставлення збільшується.
Тому, якщо в страховому портфелі тільки страхування авто — то, шанси на виплату зменшуються практично до нуля.

Є така думка — «про те, що вміє компанія, говорить, перш за все, асистанс. Хороший асистанс — це підтримка клієнта 24 години на добу, надання послуг аварійного комісара по всій Україні, виклик міліції, швидкої медичної допомоги, допомога при оформленні документів в ДАІ, а також послуги, які клієнт в праві вибирати сам: підмінний автомобіль, послуги евакуатора, таксі , готелі і т.д. »Найцікавіше, що це правильно, але чи багато ви бачили в Україну такого обслуговування? А за законом, до речі, жодна страхова не сплатить евакуатор, та й підмінних автомобілів у них немає.
Здебільшого асистансу немає (що норма для даного виду страхування), або він присутній, але остільки-оскільки (наприклад, в якості «гарячої лінії», яка може допомогти лише радою), і це для наших умов — норма!.
Важливий плюс, якщо страхова співпрацює з СТО, які обслуговують клієнтів компанії (іноді — по «хорошим» цінами), або страхова платить безпосередньо за рахунком СТО. Але і тут є підводний камінь! Для страхової компанії треба зменшити свої витрати, а СТО отримати максимальну вигоду від ремонту — тобто за якість ремонту …. (Самі розумієте).

Один з найважливіших моментів — це процес виплати. Він передбачає велику кількість складностей: оформлення довідок в ДАІ, з’ясування відносин з другим учасником ДТП, іноді — з судом. Багато компаній звалюють усі турботи врегулювання на клієнта, залишаючи за собою лише процес перерахування грошей СТО або їх виплату на рахунок або на руки. Таку компанію краще обійти стороною. До речі, багато компаній перейшли на відшкодування невеликих розмірі 3-5% (подряпини, розбите стікло) протягом 3-5 днів. Хоча це теж не показник.

Ну і, основний момент, ціна поліса. Середній тариф для повного КАСКО (він включає в себе чотири позиції (пошкодження в результаті ДТП або протиправних дій, викрадення і пошкодження в результаті стихійних лих) становить 5-7% і залежить від додаткових опцій. Сильне відхилення в ціні (або нижче, або вище ) при однакових наборах послуг має посилити увагу, так як дешевизна може говорити про те, що компанія таким чином прагне «набрати» клієнтів, і тоді з виплатами можуть бути проблеми.
Зверніть увагу на те, який розмір франшизи (сума, яку компанія не відшкодовує при настанні страхового випадку) встановлює страховик, Уважно прочитати «Правила страхування» та Договір, щоб уникнути багатьох зайвих питань.

Ну і важливе питання — це думка клієнтів цієї страхової компанії, для цього можна зайти в інтернет і почитати відгуки.
Можливість змінювати умови повинна говорити на користь компанії, а шаблонність і відмова підкоригувати деякі моменти під клієнта — ще один привід задуматися і відмовитися від послуг такого страховика.