Новий проект, основна відмінність OpenLeaks від WikiLeaks!

Даниэль Домшайт-Берг. Кадр из видеоинтервью с сайта ndr.deНовий проект колишнього співробітника сайту WikiLeaks Даніеля Домшайт-Берга (Daniel Domscheit-Berg) буде називатися OpenLeaks, повідомляє der Freitag. Основною відмінністю OpenLeaks від WikiLeaks німець Домшайт-Берг назвав відсутність «культу особи», який склався навколо Джуліана Ассанжа.

Засновник OpenLeaks пішов з команди Ассанжа
у вересні 2010 року через розбіжності з приводу політики керівника WikiLeaks. Зокрема, Домшайт-Берг вважає, що Ассанж зрадив початкову ідею WikiLeaks, коли став займатися публікацією глобальних досьє, які зачіпають інтереси багатьох країн, а також коли дав деяким газетам винятковий доступ до відомостей замість того, щоб викласти в інтернет всі документи відразу. Також він критикував засновника WikiLeaks за те, що його ім’я тепер міцно асоціюється з назвою проекту.

OpenLeaks буде працювати
за іншим принципом, стверджує колишній соратник Ассанжа. Сайт буде приймати інформацію завдяки спеціальній системі анонімних ящиків, більш безпечною, ніж електронна пошта. У проекту не буде єдиного центру, що зробить його більш захищеним від виходу з ладу. OpenLeaks не буде самостійно публікувати документи, а займеться їх розсилкою зацікавленим ЗМІ та організаціям, що позбавить його співробітників від необхідності підтримувати базу даних.

Раніше стало відомо, що Домшайт-Берг почав писати книгу про WikiLeaks, в якій він має намір розповісти про історію створення проекту. Раніше крім нього команду Ассанжа також з-за розбіжностей покинув студент з Ісландії Герберт Сноррасон. Він допомагає Домшайт-Бергу у створенні OpenLeaks.

В даний час на сайтах openleaks.org і openleaks.net висить картинка-заглушка з оголошенням про швидке відкриття OpenLeaks. Коли саме проект буде запущений, не повідомляється.

Джуліан Ассанж в даний час знаходиться під арештом у Великій Британії. Його затримали за пред’явленим у Швеції звинуваченням у сексуальних домаганнях. Більшість рахунків, за якими проект брав пожертвування на підтримку роботи сайту, заблоковані.

Лента.ру