Ё-мобіль по російськи.

Під цим, на перший погляд, непоказним ім’ям у 2012 році розпочнеться серійне виробництво міської компакта. Трохи пізніше до виробництва повинні довести і спортивний трехдверний кросовер.
Генеральний директор компанії Андрій Бірюков на презентації нової назви бренду для «Прохоровського автомобіля» сказав, що їх передова компанія працює нестандартно і не дотримується усталених шаблонів. У компанії будуть тільки раді, якщо в народі приживеться назву «ё-мобіль». А взагалі, неважливо, як будуть схиляти цю назву, головне — щоб вона несла емоції.
Керівник експертної ради проекту Станіслав Наумов в свою чергу додав патріотизму в ідеологію назви. «Компанія прагне до того, щоб російська буква« ё »стала впізнаваним у світі знаком і з’явилася на клавіатурах не тільки з російською розкладкою», — сказав він.
Офіційна ідеологія створення бренду «ё» також грунтується на патріотичних почуттях: «Потрібна нова філософія у формуванні ставлення до російськомовних брендів. Необхідний зухвалий, новаторський бренд, який буде диктувати всьому світу російську культуру і традиції ».
ё — графічний символ російського алфавіту. Однозначно свідчить про країну приналежності — Росії;
ё — завжди є ударною. Виняткова роль в емоційно-смислових виразах;
ё = your (твій, ваш);
ё — єдина літера російської мови, якій присвячено окремий словник і створені пам’ятники.

Бренд «ё» виріс зі спільного проекту пітерського виробника вантажівок «Яровит» і Прохорівським Онексіма під назвою «Міський автомобіль». До активної стадії реалізації проекту компанії приступили лише цієї весни.
Проект подається творцями як «вихід з глухого кута для автомобілебудування. Альтернатива класичним автомобілям, а також електромобілю. У цілому концепція нового автомобіля являє собою відмову від будь-якого роду неефективних рішень ».
В основі проекту лежать російські розробки оригінальної конструкції та компонування. За російською буквою «ё», так схожої на закордонні позначення будь-яких «чистих» електричних технологій, ховається гібридний автомобіль. Основа майбутнього автомобіля — специфічні накопичувачі енергії (суперконденсатори), які дозволяють рекуперировати енергію гальмування, енергію двигуна при роботі на холостому ходу і використовувати її потім при розгоні та рух автомобіля. Як наслідок — повинно вийти зменшення витрати палива, збільшення ККД, зменшення шкідливих викидів. Передбачається, що ДВС автомобілів «ё» буде працювати на природному газі. Величезні світові запаси, простота транспортування, безпеку в експлуатації роблять його в перспективі «вбивцею бензину». Наявність на борту автомобіля міні-електростанції дозволить у разі необхідності підключити зовнішній споживач енергії, наприклад, за заявою представників компанії, будинок або дачу, хоча більше віриться в міні-пилосос і ліхтарик. Залишається почекати, коли реальні автомобілі підтвердять заявлені можливості.
Модульна конструкція трансмісії. Компоненти і технології приводу можуть бути використані для встановлення будь-якого кузова. Над дизайном працювали російські й білоруські дизайнери. Тривимірні моделі міського компакт-вена і кросовера були показані місяць тому. Очікується, що перші дослідні зразки будуть готові вже в грудні цього року. Остаточні моделі автомобілів, які підуть у виробництво, покажуть в середині 2011 року, а серійне виробництво міської компакта почнеться в 2012 році.
Ринкову вартість міського автомобіля обіцяють утримати в рамках 450 тис. рублів, запас ходу складе 400 км, максимальна швидкість примусово обмежена 130 км / год, а витрати на експлуатацію еквівалентні звичайному авто з витратою палива 3-4 л/100 км.
Проблеми у проекту теж є. По-перше, постає питання до пасивної безпеки автомобіля. Було заявлено, що безпека прораховується математично на рівні конструювання, при цьому проходити будь-які креш-тести за методикою EuroNCAP творці автомобілів не мають наміру. Для того щоб продавати автомобілі в Росії, цього не потрібно. Крім того, з офіційного опису технологій для моделей «ё» випливає, що «в конструкції автомобіля застосовані революційні рішення. Як не парадоксально, але багато з них були відомі давно, але були блоковані на догоду приватним інтересам корпорацій ». Тому застосовані нові унікальні агрегати, які «мають дивно малу вагу і розмір, життєвий цикл агрегатів досягає мільйонів кілометрів пробігу. Для споживачів це перетворюється на колосальну економію фінансових коштів ».
До назви «ё» ми погано-бідно звикнемо згодом — у ньому немає нічого поганого. Головне, щоб автомобілі виявилися дійсно гідним продуктом хоча б на вітчизняному авторинку.
Electro-mobiles.ru