Як MySpace раптово перетворився на Facebook.

MySpace в Facebook Ресурс MySpace, відомий, насамперед, великою кількістю легального аудіоконтенту, справив часткову інтеграцію з найбільшою в світі соціальною мережею Facebook, яка, у свою чергу, відома тим, що там є все, що душі завгодно, крім музики. Поки два ресурси обмежилися символічним обміном люб’язностями — користувачі MySpace зможуть імпортувати з профілю в Facebook дані про свої інтереси і всім, що вони відзначили кнопкою «Like». А сама ця кнопка вже з’явилася на сторінках MySpace.

Очевидно, що будь-яка взаємодія між Facebook і MySpace вигідно, перш за все, останнім — соціальна мережа Марка Цукерберга налічує понад півмільярда акаунтів, що майже в шість разів перевершує місячну аудиторію MySpace. При тому, що Facebook продовжує невблаганно зростати, а MySpace останнім часом більше втрачає, ніж знаходить, кращим варіантом для музичної соцмережі було причепитися до атомного локомотиву імені Цукерберга.

У ніч на 19 листопада за московським часом MySpace запустив версію з новим дизайном, який явно призначений для задоволення дещо інших потреб, ніж ті, на які орієнтується кістяк аудиторії музичної мережі. Звичайно, без музики тут не обійдеться, але перше і найяскравіше враження від нового дизайну — MySpace раптово перетворився на Facebook.

Заходячи на домашню сторінку користувач бачить по центру вікно Status & Mood — варіант фейсбуковского «What’s on your mind?». Під цим віконцем розташована стрічка оновлень статусів або (стережіться, фанати «ВКонтакте»!) Мікроблог. Під кожним постом затишно розташувалися, що  переїхали із Facebook кнопки «Like», «Share» і «Comment». Кількість «лайк», природно, враховується і показується в дужках поряд з самою кнопкою.

Праворуч розташовуються вікна «Trending now» і «Recommendations» — тобто популярні або відповідні користувачеві (на думку системи) друзі. Це практично повна калька з Facebook. Щоправда, крім друзів у «популярних трендах» є ще й обговорення. На них можна підписатися, натиснувши (ось це вже несподівано!) «Follow» — головне слово для сервісу мікроблогів Twitter. Йому, до речі, MySpace вже теж поступився за популярністю — за вересень 2010 року, за оцінками comScore, Twitter відвідали 96 мільйонів чоловік проти 95 на MySpace.

Керівництво MySpace, звичайно, відмовився визнавати цю статистику як ознака своєї приреченості в гонці за виживання — мовляв, у двох ресурсів дуже різні функції. Однак тепер стає очевидно, що хлопці з MySpace дуже схильні до лукавства, раз вирішили взяти на озброєння найбільш ходові «фішки» відразу двох ресурсів-конкурентів.

Взагалі партнерська взаємодія між різними платформами останнім часом — не рідкість. Так LiveJournal успішно інтегрувався з тими ж Twitter і Facebook, намагаючись утримати у себе не лише консерваторів, яким окрім затишної жежешечки більше нічого не потрібно, але і тих, хто практично пішов з ЖЖ, віддавши перевагу йому більш модні види мережевої активності.

Судячи з тенденцій останньої пари років, інтеграція з Facebook незабаром стане необхідною умовою для виживання ресурсів, які позиціонують себе як місце для спілкування в мережі. Загрозу поглинання дітищем Цукерберга всього світу з деяких пір почали відчувати навіть в процвітаючих компаніях. Наприклад, варто Facebook запустити на повну потужність свій поштовий клієнт і в небезпеці опиняться такі гіганти як Google і Yahoo. Як не крути, а 600 мільйонів користувачів немає більше ні в кого, а навіщо заводити собі окрему пошту, якщо є ящик@facebook.com з чатом (навіть з груповим чатом!) І всіма іншими пирогами.

З усього вищевикладеного виникає логічне запитання: якщо всім підряд так вигідно співпрацювати з великим і жахливим Facebook, то яка користь від цих альянсів імператору Цукербергу? У випадку з MySpace найбільш вірогідною вигодою для Facebook є величезний легальний аудіоархів. Кожен знає, що хоч вітчизняна «книга осіб» «ВКонтакте» майже все передрала з західного аналога, безперечним тузом в рукаві Павла Дурова залишається величезний безкоштовний і постійно оновлюється запас музики та відео.

Нехай правовласники і почали останнім часом активно тиснути на «вконташечку», у соціальної мережі ще є солідний запас міцності, до того ж укріплений жовтневим рішенням Федерального арбітражного суду Північно-західного округу, який звільнив «ВКонтакте» від відповідальності за користувальницький контент. А вичищати вручну мільйони піратських пісень і фільмів навряд чи вистачить пороху у кого-небудь з правовласників.

У всемогутнього головного героя фільму «Соціальна мережа» таких красот в асортименті немає. Через це користувачі Facebook безсумнівно страждають — пісні для улюблених доводиться шукати на YouTube і ще Цукерберг-знає-де. При такому розкладі MySpace з його масою офіційних музикантських акаунтів стане хай і частковим, але все же рішенням проблеми. Мінус, правда, в тому, що, наприклад, на офіційній myspace-сторінці Девіда Боуї вивішені всього 10 треків, а геніальних пісень у цього артиста значно більше. Але хто може гарантувати, що наступного разу Цукерберг і компанія не замахнуться на угоду з iTunes?

Лента.ру — Олексій Пономарьов