Характеристика рідкокристалічних (РК) — екранів.

РК-екраниЩо стосується рідкокристалічних (РК)-екранів, то мова йде про дві панелі, між якими знаходиться шар так званих рідких кристалів. У залежності від напруги електричного поля, в якому знаходиться той чи інший піксель (крапка на екрані — складовий елемент зображення, рідкі кристали пропускають певну частину світлового потоку. Одна напруга — точка світиться білим, інша — червоним, третя — жовтим і тд.
Рідкокристалічні екрани мають куди більш правильну геометрією зображення завдяки ідеально плоскій поверхні. Причому ця поверхня природна, на відміну від ЕЛТ-екранів, де ефект плоскої поверхні зображення виникає завдяки застосуванню різних технічних хитрощів. Зображення на РК-телевізорах більш чітке. Разом з тим, як правило, у РК-моніторів менший кут огляду, та й контрастність зазвичай нижче.

Коротко резюмуючи: РК-екрани забезпечують більш якісне зображення і менш шкідливі для вашого здоров’я в порівнянні з електронно-променевими трубками (не помітне мерехтіння екрану, відсутнє шкідливе випромінювання). Кут огляду звичайно гірше, найзручніше місце перегляду це посередині екрану.

Історії про сучасного телевізора.