Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Соціальна пошта від Facebook.

Протягом найближчих кількох місяців у користувачів Facebook з’явиться можливість отримати персональну адресу електронної пошти від Facebook. Адреса буде виглядати так: ім’я користувача в Facebook, наприклад VasilyIvanov@facebook.com (для користувача Vasily Ivanov). Поки що Facebook відхрещується від того, щоб називати новий сервіс конкурентом електронної пошти. Проте багато хто вже поспішили назвати пошту Facebook «вбивцею Gmail».

Як заявив на офіційній презентації сервісу головний інженер Facebook Ендрю Босуорт, розробляти новий формат з обміну повідомленнями соцмережа почала рік тому. Причому спочатку розробники хотіли лише об’єднати чат і особисті повідомлення, щоб надати користувачам можливість використовувати загальний інтерфейс для перегляду повідомлень і доступу до історії переписки.
Тепер Facebook запускає сервіс, який дозволяє обмінюватися СМС, листами електронної пошти та особистими повідомленнями в Facebook з єдиного вікна. Фактично, Facebook не представив якоїсь нової технології, а просто звів докупи різні формати спілкування. Таким чином, відповіді з Facebook на листи електронної пошти будуть як і раніше приходити одержувачам в їх поштову скриньку, а СМС — відповідно — на мобільні телефони. Листи електронної пошти, як і раніше будуть передаватися по протоколу IMAP (причому підтримка цього протоколу не буде доступна на старті, а з’явиться трохи пізніше).
Просто тепер кожен користувач Facebook зможе отримати особисту адресу електронної пошти, що закінчується на@facebook.com. Після цього всі повідомлення, що направляються за цією адресою будуть автоматично потрапляти в єдиний ящик для повідомлень. Причому сортування повідомлень в ящику буде здійснюватися як за датою, так і на ім’я відправника. А користувачі Facebook зможуть легко отримати доступ до повної історії листування зі своїми друзями (куди увійдуть і СМС, і листи, і повідомлення, і листування в чаті Facebook).
При цьому в подальшому Facebook обіцяє розширити інтеграцію з іншими сервісами по обміну миттєвими повідомленнями, заснованими на протоколі XMPP (Jabber). На жаль, про підтримку популярного в Росії ICQ мови поки немає.
Пошта і не тільки
Facebook відразу відхрестився від того, щоб назвати цей сервіс виключно поштовим. Справа в тому, що в порівнянні з нинішніми сервісами електронної пошти «Повідомлення» Facebook будуть володіти мінімальним набором опцій. Його можна назвати аскетичним. Фактично, соцмережа вирішила додати електронну пошту як один з елементів спілкування, поставивши її нарівні з чатом. Для молодої аудиторії це може здатися прийнятним, у той час як для людей старшого віку — занадто новаторським.
Почнемо з того, що інтерфейс відправки повідомлень не міститиме ні звичного поля теми повідомлення, ні можливості додати додаткові адреси в полі «сс» (копія). Фактично, Facebook спростив механізм для створення повідомлення. Тепер для відправки повідомлення потрібно буде просто вибрати людину, ввести текст і натиснути клавішу Enter на клавіатурі. І все.
Відзначимо, що тут перед серверами Facebook буде стояти цікаве завдання. Справа в тому, що користувачам не буде надаватися вибір, як саме відправити повідомлення. Тобто, якщо ви отримаєте лист по електронній пошті, відповідь автоматично піде за тією ж адресою, з якого і надійшло первинне повідомлення. А от якщо ініціювати бесіду будете ви, то Facebook за вас визначить, куди саме потрібно направити повідомлення (на телефон у вигляді СМС або повідомлення чату). Це робиться з метою не копіювати одне і те ж повідомлення кілька разів.
Приватні дані
Cоцмережа, яку раніше неодноразово звинувачували в занадто вільному поводженні з персональними даними користувачів, зробила поштовий сервіс дійсно приватним. За умовчанням в папці «Повідомлення» користувачі зможуть побачити лише повідомлення від своїх друзів і друзів своїх друзів.
Крім основного скриньки буде і додатковий під назвою Other («Останнє»), куди і буде приходити вся інша пошта. Адже не секрет, що зараз по пошті користувачам приходять і банківські звіти, і робочі листи, і рекламні передплати. Будь-яке повідомлення з додаткової скриньки можна буде перенести в основну, і тоді надалі всі листи від цієї людини будуть відразу виявлятися під рукою (як це робиться в сервісі Priority Mail пошти Google).
Відзначається, що користувачі зможуть задати різні налаштування приватності, при яких наприклад, до них будуть потрапляти листи лише від друзів. Таким чином, пошту Facebook буде легко перетворити на інструмент, повністю вільний від спаму. Правда, в тому випадку, якщо ви вирішите зробити налаштування менш жорсткими, спам можна буде направляти у спеціально призначену для цього папку Junk («Сміття»).
Поки що доступ до нового формату «Повідомлень» буде надаватися за запрошеннями.Очікується, що повністю сервіс буде запущений в протягом декількох місяців.
Розмова з позиції сили
Однак, що би не говорили керівники Facebook, з введенням цього сервісу Facebook вступив в активну конкуренцію з нинішніми лідерами ринку електронної пошти. Причому Facebook не першим розв’язав війну з «поштовиками». Так, Google вже спробував свої сили на ринку соцмереж, представивши Buzz. А зараз, за чутками, готує якийсь соціальний сервіс під назвою Google Me.
Разом з тим, Facebook зробив дуже серйозну заявку, на яку доведеться хоч якось відреагувати лідерам поштового ринку. Адже кількість користувачів Facebook перевищує 500 мільйонів чоловік, що більше, ніж у Hotmail, Yahoo! і пошти Google. Таким чином, навіть якщо поштові акаунти заведе хоча б третина користувачів Facebook, в світі з’явиться четвертий за популярністю сервіс електронної пошти.
А можливо поштою зацікавиться і більша кількість учасників соцмережі, адже вже зараз сервісом повідомлень в Facebook користуються 350 мільйонів чоловік. Для порівняння, кількість власників облікових записів у поштах Yahoo! і Gmail становить близько 270 і 200 мільйонів.
Відзначимо, що додавати додатки (наприклад картинки або відео) можна і в нинішньому форматі повідомлень в Facebook. А після того, як Microsoft оголосив, що зробить можливою відправку за допомогою Facebook документів Microsoft Office, фактично, для більшості користувачів принципової різниці між листами в соцмережі, Google або Яндекс.Пошті не залишиться.
Просто тепер в користувачі Facebook виникає питання, а чи потрібна їм якась інша пошта, якщо всю історію листування з друзями можна буде бачити Одразу з соцмережі? І відповідь представляється очевидною.

Лента.ру — Дмитро Читаючи

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: