Публікації WikiLeaks — реакція у світових столицях.

ЗМІ широко цитують виставлені на сайті WikiLeaks та надані провідним періодичним виданням характеристики державних і політичних діячів у секретних телеграмах американських посольств. Реакція на це у світових столицях, в цілому, була спокійною. Більшість згаданих персон вважають інцидент незначним. Хоча й не всі.
У Парижі прес-секретар президента Саркозі висловив підтримку президентові Обамі в засудженні дій власників «одіозного веб-сайту».
Деякі коментатори відзначають, що публікації показують, як насправді американські дипломати сприймають лідерів, з якими мають справу. Так, глава уряду РФ Володимир Путін названий «альфа-самцем», канцлер Німеччини Ангела Меркель — «тефлоновою» дамою (до якої нічого не липне), а прем’єр Італії Берлусконі — «пустоголовий».

Як повідомляє преса, Берлусконі «від душі реготав», читаючи думки про себе. Але міністр закордонних справ у його кабінеті Франко Фраттіні назвав оголошення посольських телеграм «одинадцятим вересня світової дипломатії».
У Німеччині друк відзначає широку інформаційну мережу, на яку спираються американці в їхній країні, і потенційну небезпеку розголошення деяких відомостей, що особливо стосуються джихадистського підпілля. Глава дипломатичного відомства Гвідо Вестервелле відмахнувся від «чуток і вигадок», складових, за його словами, основний масив телеграм.
Президент РФ Дмитро Медведєв іменувався в деяких телеграмах «Робіном», у зв’язку з чим його представник Наталія Тімакова заявила, що «вигадані голлівудські герої навряд чи гідні офіційного коментаря».
«Це забавне чтиво, але в практичній політиці ми будемо керуватися не » витоками «, а конкретними справами наших партнерів», — сказав журналістам глава МЗС Сергій Лавров на питання, чи вплинуть публікації WikiLeaks на відносини Москви і Вашингтона.
Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган назвав WikiLeaks «підозрілим джерелом». В Ізраїлі глава уряду Біньямін Нетаньяху заявив, що подібні публікації приносять користь. Зокрема він вказав на те, що побоювання Ізраїлю по частині іранської ядерної програми отримали вагоме підтвердження.
Колишній глава апарату британського прем’єра Тоні Блера Джонатан Пауелл визнав, що читання приватного листування дипломатів було захоплюючим. Але, по суті, документи показують, що американські представники чудово обізнані про те, що відбувається в країнах, де вони працюють, а це — найголовніше.
Голос Америки