Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Огляд молодшої моделі ноутбука MacBook Air.

Крім оновленого 13-дюймового MacBook Air, в середині жовтня компанія Apple випустила і модель з 11-дюймовим екраном. Новинка Apple відразу після виходу привернула велику увагу користувачів, які вирішили, що компанія нарешті представила власний нетбук. «Лента.ру» протестувала новий Air і визнала його гідним кандидатом на звання другого комп’ютера в сім’ї.
Ноутбук Apple за визначенням не може бути дешевим. Таку думку негласно насаджувалося компанією за останні кілька років. Проте в 2010 році це твердження трохи втратило актуальність. Спочатку американська компанія випустила оновлений MacBook, ціна якого склала 999 доларів. Восени за ним пішов і Air, який продається за ті ж гроші. У Росії вартість Air трохи вище, що в першу чергу обумовлено податками, які в Америці Apple в ціну не включає. В інтернет-магазині amac.ru, що надав ноутбук на тест, його вартість починається від 40,8 тисяч рублів.

Неминучі порівняння

Насамперед слід зазначити, що «молодший» Air не варто порівнювати з «старшої» моделлю, вже протестованої «Стрічкою». Незважаючи на те, що з точки зору «заліза» моделі вийшли практично ідентичними, різні дисплеї автоматично направляють два Air в різні групи ноутбуків.
11-дюймовий Air (хоча фактично діагональ його екрана становить 11,6 дюйма) зовні є абсолютним втіленням нетбука. Причому, потужного нетбука, що працює на базі повноцінного чіпа Intel Core 2 Duo, а не слабенького мобільного Atom. Він дійсно портативний — важить трохи більше кілограма і абсолютно вільно переноситься однією рукою. У порівнянні зі старшим 13,3-дюймовим менший Air скинув майже 300 грамів і по три сантиметри в довжину і ширину.
Несподіване порівняння
Дійшло до того, що новий Air стали порівнювати з планшетом iPad. І з’ясувалося, що по ширині пристрої ідентичні. За товщиною, якщо не брати до уваги гумові «ніжки» ноутбука, iPad товще, а за вагою планшет менше ноутбука лише на третину (кілограм проти 700 грамів).
Хоча, звичайно, прямо порівнювати ці пристрої не варто, оскільки вони працюють на різних платформах і взагалі відносяться до різних типів «девайсів». Однак Air дійсно змінює «правила гри» на ринку ультрапортативних ноутбуків.
Характеристики
Повернувшись до порівняння двох Air, відзначимо, що по комплектації вони вийшли практично однаковими. Тут тобі і ідентичний обсяг пам’яті (обидві моделі мають по два гігабайти «оперативки») і однакова відеосистема. Також вони мають по два USB-порта, роз’єм Mini DisplayPort і 3,5-міліметровий аудіовихід. Природно, у цього Air також відсутній і оптичний накопичувач (DVD-привід) і мережевий роз’єм, так що в Мережу він як і раніше виходить по Wi-Fi.
Звичайно, вони не могли вийти зовсім ідентичними. Так, у молодшій моделі пропонується у два рази менший обсяг флеш-пам’яті (64 і 128 гігабайт проти 128 і 256), немає слот для карт пам’яті, встановлений двоядерний чіп Intel слабший і, що зрозуміло, використовується менша за ємністю акумуляторна батарея.
Відчуття
Перейдемо від цифр та специфікацій до безпосереднього досвіду роботи з Air. Як вже говорилося, він створений в першу чергу як портативна система. Цей ноутбук важко уявити в ролі єдиного комп’ютера в будинку, проте в поїздках або просто поза домом він дійсно незамінний. Причому тут у наявності величезна різниця, яка проявляється між Air і нетбуками. У пристрою зручна в роботі повнорозмірна клавіатура. А трекпад, через меншу ширину самого нетбука, вийшов незвичайної для Apple прямокутної форми, що відповідає співвідношенню сторін екрану.
При цьому, саме за рахунок повнорозмірною клавіатури, досвід роботи з Air відрізняється від будь-якого нетбука, у яких портативність досягається за рахунок зменшення розміру клавіш. Якщо говорити про чистий продуктивності систем Air, то, за оцінками PC World, він перевершує популярні моделі інших виробників, випущені в 2010 році. Мова, природно, йде про нетбуки на базі операційної системи Windows 7.
Однак Air не є нетбуком в чистому вигляді. Швидше, це тлумачення того, як повинен виглядати нетбук на думку Apple. Справа в тому, що навіть при порівняно невисокому навантаженні на систему, його акумулятора вистачає трохи більше ніж на п’ять годин роботи. Відео в режимі нон-стоп відтворюється вже лише близько 3,5 години, а при повному навантаженні акумулятор «спустошується» за півтори години. Так, графіка у Air не йде в порівняння з можливостями малопотужних нетбуків в ціновому діапазоні 10-15 тисяч рублів, проте ці пристрої найчастіше забезпечують більше 8 годин роботи.
Дисплей у Air при його високій якості, на перевірку виявляється середнім. Варто відзначити, що у нього неякісні кути перегляду. Фактично, зображення без спотворень можна дивитися тільки під кутом 80-120 градусів. Також звертають на себе увагу сантиметрові рамки по краях дисплея. Дивлячись на них, розумієш, що насправді екран Air міг би бути і ще більше.
Однак Зауважимо, що різниця між 11,6-дюймовим дисплеєм у Air і 10,1-дюймовими дисплеями у популярних нетбуків і так досить істотна. Пояснимо, що ці зайві півтора дюйми по діагоналі на самому ділі означають, що дисплей у Air на третину більше за площею, ніж у 10-дюймових нетбуків. Так що Air і за цим показником відрізняється від того, що вважається «стандартом» нетбука.
Навіщо він потрібен?
На думку редакції «Стрічки», цей ноутбук є відмінним варіантом для другого комп’ютера в сім’ї. Він легкий і портативний і разом з тим, має відмінну для свого класу графікою і достатньою продуктивністю. Також він дозволить тим, у кого поки немає комп’ютера Mac, познайомитися з «операційкою» Apple.
З двох моделей (з 64 і 128 гігабайтами) більш виправданою покупкою представляється «молодша» модель. Все-таки доплачувати кілька тисяч рублів за додаткові 64 гігабайти пам’яті здається невиправданим. А при виборі між 13 — і 11-дюймовим Air молодший побратим знову ж таки бере своє  — насамперед розміром.
А нетбук «по-еппловскі» вийшов таким, яким і має бути устрій цієї компанії — стильним і не цілком дешевим. Хоча й дешевше, ніж очікувалося.

Лента.ру — Дмитро Читая

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: