Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Френк Дрейк — на зв’язку з інопланетянами.

«Повідомляється, що о 20.50 величезний палаючий об’єкт, ймовірно метеорит, приземлився на фермі в Гровер-Мілл, штат Нью-Джерсі, в 22 милях від Трентона. Спалах у небі був помітний з відстані в кілька сотень миль … »
Такими словами розпочиналася в 1938 році радіопостановка за романом Герберта Уеллса «Війна світів». Вона викликала в США справжнісіньку паніку: люди сприйняли прередачу як зведення останніх новин. На Землю вторглися марсіани! Треба рятуватися! Проте 8-річний тоді Френк Дрейк при звістці про прибуття інопланетян відчув не страх, а пекучий інтерес.
«Батько розповів мені, що в космосі повно інших планет, крім нашої. Це привело мене в захват особливо Кольца Сатурна. Значить, десь є планета, подібна до тієї, на якій живу я і там такі самі люди живуть у таких же будинках, і їдять таку ж їжу! », — Згадує професор Дрейк, нині всесвітньо відомий астроном.
«Ця тема завжди викликала у людей живу цікавість. Які вони, інопланетні істоти? Яка історія їх цивілізації? Чи є у них технології, якими ми не володіємо і які могли б бути нам корисні? Всі ці питання мене надзвичайно цікавили », — продовжує він.
Дрейк закінчив курс радіоастрономії в Корнельському університеті та Гарварді, а в 1960 році здійснив свій перший проект з пошуку позаземних цивілізацій, що носив назву SETI. Для виявлення сигналів від мешканців інших планет він встановив в Грін-Бенк (шт. Західна Вірджинія) 25-метровий радіотелескоп, спрямований на дві сусідні зірки.
«Цей телескоп схожий на ті, що ми використовуємо для спостереженнями за небом і зірками, тільки замість світлових хвиль він приймає радіохвилі. У той час наші технології вже дозволяли вловлювати сигнали, що проходять через міжзоряний простір, так що було цілком резонно спробувати зловити чужий сигнал. Для цього нашим «сусідам» по Всесвіту достатньо було б володіти тими ж технологіями, що і у нас », — розповідає Дрейк.
У той час молодший співробітник Національної радіоастрономічної обсерваторії ні з ким особливо не ділився ідеями свого проекту. Молодий вчений побоювався скептичної реакції з боку колег. Однак його задум сплив і всупереч очікуванням Дрейка, не тільки знайшов широку підтримку у публіки, але і отримав фінансування. З 1960 року був здійснений цілий ряд проектів SETI і радіотелескопи були встановлені по всьому світу, в тому числі в Пуерто-Ріко, Аргентині, Австралії, Південної Кореї та Італії. З часом обладнання стало більш досконалим.
«Зараз ми прослуховуємо не один канал, як робив я в 60-х роках, а десятки мільйонів каналів одночасно. Пошук сигналів здійснюється за допомогою комп’ютерів, що обробляють величезні потоки інформації, що надходять з радіотелескопів. На даний момент нам не вдалося зафіксувати сигнал, позаземного походження який не викликаа б жодних сумнівів. Однак ми неодноразово ловили, що подають надії сигнали, які дозволяють припустити, що ми на вірному шляху і треба лише продовжувати спроби », — пояснює учений.
«Френк Дрейк — унікальна людина, іншого такого немає. Він був першим на цьому шляху, без нього нічого не було б. Його ім’я знають у найвіддаленіших куточках », — говорить Сет Шостак, старший астроном Інституту SETI. Ця некомерційна організація є провідним розробником потужних радіотелескопів. Їх останній проект, створений спільно з Каліфорнійським університетом у Берклі, — телескоп Allen Telescope Array з 42 радіоантенами — є самим досконалим приладом для пошуку позаземного розуму.
Хоча Френк Дрейк залишив викладання, він як і раніше служить наставником для нових поколінь астрономів, залишається визнаним авторитетом і допомагає збирати кошти для SETI.
Незважаючи на те, що ознак позаземного розуму поки виявити не вдалося, Дрейк не втрачає оптимізму: «Це лише питання часу, а скільки буде потрібно часу — залежить від фінансів. Ми знаємо, як вести дослідження і з часом, коли зможемо зібрати більше коштів, в кінці кінців доб’ємося успіху ».
На питання про те, чи може, це статися за його життя, Дрейк відповів: «Мені 80 років. А за найоптимістичнішими підрахунками, навіть маючи найпотужніше обладнання, ми можемо нічого не знайти в найближчі десятиліття. З іншого боку, у нас є всі шанси піймати сигнал завтра ».
Голос Америки

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: