Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Отруйний шлам з алюмінієвого комбінату досяг Дунаю!

Влада Угорщини повідомляють, що отруйний шлам з пошкодженого резервуару на алюмінієвому комбінаті досяг Дунаю, що загрожує катастрофою екосистемі прибережних регіонів. Відходи можуть потрапити на територію інших держав, по яких протікає Дунай, — Хорватії, Сербії, Румунії, Болгарії, України та Молдови — і звичайно може опинитися в Чорному морі.

Нагадаємо: у понеділок в результаті вибуху гігантського резервуару на комбінаті в місті Айка, в 160 км на південний-захід від Будапешта, загинуло 4 людини, близько 120 отримали травми. Вилилося близько мільйона кубометрів отруйної рідини, що затопила місто Колонтарь і сусідні райони; загинув урожай на полях і худоба на фермах. При висиханні шламу утворюється пил, який може переноситься потоками повітря.
Міністр із захисту навколишнього середовища Угорщини Золтан Іллеш заявив, що на ліквідацію наслідків розливу знадобиться не менше року. За словами міністра внутрішніх справ Шандора Пінтера, поліція веде розслідування причин вибуху.
Багато жителів в постраждалих населених пунктах вимагають переселення і компенсацій за збитки. Представник уряду заявив, що поки немає ясності, хто буде нести відповідальність за те, що сталося. Влади, Угорщина не має досвіду ліквідації наслідків катастроф такого масштабу і інформація з інших країн про аналогічніх аваріях виявиться досить цінною.
Голос Амарики

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: