Як захистити дітей від порно і розпусти в інтернеті. Програми.

Порно и разпустаЯкщо раніше, щоб скомпрометувати себе перед начальством і товаришами по службі потрібно було відкрити у вікні браузера порно-сайт, то сьогодні, завдяки численним таблоїдам, інформерам і банерам, потрапити в двозначну ситуацію можна буквально «на рівному місці», переглядаючи ранкові новини. Сьогодні ми розглянемо, як можна убезпечити себе і своїх дітей від відвідування сайтів з неприйнятним змістом.

Ми не станемо зачіпати питання впливу на тонку дитячу психіку всіляких інтернет-ресурсів категорії 18 і вище. Вважаю, що читає ці рядки людина цілком розуміюча цю проблему. Тому перейдемо безпосередньо до огляду існуючих рішень.

З технічної точки зору, інструменти для обмеження доступу до сайтів з небажаним змістом можна розділити на самостійні програми і всілякі доповнення до браузерів. З точки зору функціоналу — це додатки для системних адміністраторів і батьків, які бажають обмежити як перелік ресурсів, так і час доступу до мережі для користувачів, а також фільтри контенту для свідомих користувачів, які хочуть обмежити вплив на себе агресивного середовища інтернет.

Програми:

Інтернет-Цензор.

Цей додаток відфільтровує сайти, занесені до чорного списку. Спеціальна група експертів відбирає ці ресурси з усього російськомовного сектору мережі вручну. Існує також «білий» список, який постійно оновлюється і в найближчому майбутньому планується додати англомовні ресурси. Дитина не зможе внести зміни в налаштування або видалити програму з комп’ютера. Доступ до налаштувань програми здійснюється за допомогою пароля, заданого в процесі установки, а його нагадування приходить на e-mail, вказаний тоді ж.

Parental Control Tool і Kids PC Time Administrator.

Програма, яка дозволяює керувати, обмежувати і контролювати користувачів. Можете заблокувати використання будь-яких додатків користувачем. Батьки можуть самостійно визначати, скільки часу їх діти можуть проводити за комп’ютером або в Інтернеті. Також можна закрити доступ до сайтів з небажаним вмістом, наприклад, програма автоматично блокувати доступ до сайтів, які містять ключові слова «секс» або «порно», як на сторінці, так і в самій назві.

KidsContro.

Дозволяє настроїти обмеження доступу до небажаних ресурсів по різних категоріях — сайтам, з вмістом інформації для дорослих, online-ігор і казино, форумів, вказавши галочкою на певну категорію, і встановити обмеження самостійно за допомогою чорного списку. Також тут є можливість задати контроль доступу до Інтернету по днях і годинах, тобто налаштувати розклад роботи.

КіберМама.

Програма для батьків, що дозволяє планувати, контролювати і обмежувати роботу дітей на домашньому комп’ютері. Перериває роботу комп’ютера після закінчення дозволеного кількості часу, або згідно з розкладом, а також блокує доступ до різних програм, в тому числі ігор. Має режими роботи «Батько» і «Дитина». Доступ до адміністрування програми захищений паролем. Програма платна, доступна тимчасова демо-версія.

Дитячі браузери:

brOOzi.

Крім незрозумілої назви, даний браузер має «іграшковий» інтерфейс. Хоча насправді brOOzi — це всього лише розширення до браузера Firefox. Будучи встановленим, воно змінює звичний зовнішній вигляд і додає ряд адміністраторських функцій: дитина може відвідувати тільки дозволені батьком сторінки, є можливість заборонити скачування файлів і доступ до принтера.

Гогуль

Гогуль побудований на тому ж принципі, що і Бруз — це теж аддон Firefox. Гогуль забезпечує контроль відвідування дитиною сайтів в інтернеті. Для контролю запуску інших браузерів можна скористатися безкоштовним доповненням — програмою Angry Duck (Зла Качка). Домашня сторінка браузера — портал gogul.tv пропонує досить цікавий набір розвиваючих і пізнавальних інтернет-ресурсів для дітей.

Плагіни та панелі:

Suricate Collaborative parental control.

Плагін для Firefox. Блокує як цілі сайти, з контентом 18, так і окремі зображення з заборонених адрес. «Чорний» список формується користувачами за допомогою кнопки, встроєної в панель інструментів браузера. Не робить різниці між субдоменами, в результаті — цілий LiveJournal виявляється забанений. Щоб додати виключення, достатньо перезавантажити сторінку і підтвердити необхідність відображення вмісту.

FoxFilter

Плагін, назва якого говорить сама за себе. Контент блокується по набору ключових слів. Користувач може самостійно додавати виключення, якщо заборонена послідовність символів є частиною дозволеної адреси. Розширені можливості настройки надаються за наявності ключа, який є платним.

ParentalControl

Панель інструментів для Internet Explorer, FireFox і Safari. Має перемикачі батьківський і дитячий режими. На початку інсталяції задається пароль, який дозволяє адмініструвати роботу панелі надалі.

Як захистити дітей від порно і розпусти в інтернеті. Програми.

Джерело:  www.bukovina.biz.ua