У Boeing знову зірвалися випробування «Лайнера мрії».

Boeing 787 Dreamliner

Boeing і Rolls Royce почали розслідування причини поломки двигуна Trent 1000, з-за якого був перерваний черговий тестовий політ Boeing 787 Dreamliner («Лайнера мрії»), повідомляє Aviation Week. Відмова стася 10 вересня під час випробувань самого першого літака, випущеного в серії.
У Dreamliner стався помпаж двигуна безпосередньо перед спробою зльоту. Екіпаж зробив все необхідні маневри і пошкоджень літака вдалося уникнути.

2 серпня, нагадаємо, в двигуні Dreamliner стався збій під час випробувань в британському Дербі. Дві цих проблеми між собою не пов’язані. Тим не менш, в серпні було вирішено, що постачання «Лайнера мрії» в черговий раз довелося пересунути — з кінця 2010 року на лютий 2011-го. Чи буде термін перших постачань перенесений знову через нову поломки, поки невідомо.

Boeing 787 Dreamliner, вартість якого в залежності від комплектації доходить до 205,5 мільйона доларів, є першим абсолютно новим літаком корпорації після випуску Boeing 777 в 1995 році. За рахунок використання при його створенні композитних матеріалів і мінімального числа вузлів і з’єднань конструкторам вдалося знизити його вагу, що буде сприяти економії палива на 20 відсотків. «Лайнер мрії» здатний перевозити 210-250 пасажирів більш ніж на 14 тисяч кілометрів.

Американський авіабудівний концерн вже кілька разів зсував терміни поставок Dreamliner. Роботи над ним почалися в 2004 році, при цьому спочатку планувалося, що перше замовлення буде виконано вже в середині 2008 року. Таким чином, загальна затримка поставок вже перевищила 2,5 року.

Lenta.ru