Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Огляд смартфона Nokia C6-00

Нещодавно фінська компанія Nokia представила Nokia C6-01 — смартфон на системі Symbian ^ 3. Він сильно відрізняється від свого попередника, Nokia C6-00, який вже кілька місяців продається на російському ринку і для певної аудиторії, як і раніше привабливіше багатьох інших смартфонів. Саме C6-00 і протестувала «Лента.ру».
Серія телефонів Nokia C призначена для бюджетних мобільників і так званих споживчих смартфонів — дешевих альтернатив наворочених пристроїв на зразок N8 або E7. Саме з цієї точки зору їх і варто розглядати, не вимагаючи занадто багато чого.
Nokia C6-00 є урізаною версією мультимедійного смартфона Nokia N97 mini. Той, у свою чергу — урізаний варіант Nokia N97. Як і N97, С6-00 оснащений висувною QWERTY-клавіатурою. Він також успадкував від mini 3,2-дюймовий резистивний сенсорний екран — тобто такий, який спрацьовує від натискання, а не від торкання.
Перше враження від Nokia C6-00 — не на користь телефону. Пластиковий корпус з поскрипуючою задньою кришкою; клавіатура, яку можна висунути, тільки тримаючи апарат в лівій руці; притаманна клавіатурнікам важкою; погано натискаються в кутах екрана елементи управління. Також є щось неправильне в тому, що, наприклад, фотографію не можна передати через Bluetooth або Wi-Fi, якщо в телефон не вставлена SIM-карта.
Для того щоб розглянути цей смартфон, потрібно витратити як мінімум вечір, терпляче його налаштовуючи. Любителі інших виробників заодно згадають систему Symbian S60 п’ятої редакції з її чудовими скороченнями на кшталт «Зрушення для вимк. Блк».
Особливо справедлива рада запастися терпінням щодо клавіатури. Та спочатку здається дуже невдалою — пальці натискають не ті кнопки, очі шукають знаки пунктуації, а також букви X і ь, які сидять на тих самих клавішах, що Ж і Е.
Коли до цього звикаєш, виявляється, що клавіатура добре підходить для обміну поштовими повідомленнями довжиною не більше двох-трьох абзаців. Роман, звісно, на ній не напишеш, а от повідомлення всім адресатам і друзям в соціальній мережі — запросто.
Те ж саме стосується застарілого з кожною секундою резистивного екрану. Звиклим до ємнісним дисплеям користувачам потрібно пару годин на освоєння прийомів розблокування пристрою. Через дві години вони або навчаться правильно тиснути на екран, або виявлять на боці нормальну кнопку, що дозволяє добитися того ж самого результату.
Вбудована п’ятимегапіксельна камера цілком відповідає класу телефону. З її допомогою можна робити цілком непогані знімки. Єдиний серйозний недолік полягає лише в тому, що телефон витрачає занадто багато часу на обробку знятої фотографії. Це заважає при зйомках будь-яких рухомих об’єктів.
Музичний плеєр цілком непоганий, проте прикладену гарнітуру хіба що жартома можна використовувати в якості навушників. Все, крім голосу, вона передає жахливо.
Можливо, у вас вже склалося відчуття, що смартфон C6 купувати ні в якому разі не варто. Це відчуття неправильне. Nokia випустила нішевий продукт, який можна назвати «писчим смартфоном». Це, звичайно, не діловий апарат серії E, не мультимедійний смартфон N і не музичний пристрій з серії X.
C6-00 осібно стоїть навіть у своєму класі і ціновій категорії — зараз телефон коштує близько 10 тисяч рублів. Краще за все він підійшов би споживачам, які ведуть активну поштове життя і «зависають» в соціальних мережах. На жаль, в Росії ці люди навряд чи куплять C6 — для цього на головний екран варто було б винести не Facebook, а «ВКонтакте» або «Однокласників».
На щастя, у телефону завдяки низькій ціні є ще одна можливість привернути споживача. Він є своєрідним пробником можливостей смартфона, такою собі «сирною тарілкою» для тих, хто все життя просидів на звичайних мобільниках, вартість яких не перевищувала кількох тисяч рублів.
QWERTY-клавіатура плюс GPS-навігатор плюс велика кількість додатків плюс безліч стандартних функцій, реалізованих вельми середньо, дають споживачеві можливість зрозуміти, чого йому не вистачає в телефоні. Якщо продовжувати цю аналогію, пізніше C6-00 природним чином приведе його до вибору одного з чотирьох нових смартфонів Nokia.
Всі вони оснащені ємнісними екранами, що відразу ж покращує сприйняття інтерфейсу; всі працюють на новій Symbian ^ 3, всі відрізняються однією-двома функціями. Наприклад, N8 хороший для фанатів відео високої чіткості, E7 — для тих, хто насправді хоче набирати тексти з QWERTY-клавіатури. C6-01 виберуть ті, хто хоче вміститися в рамки бюджету, а C7 — ті, хто увійшов у смак.
Таким чином, C6-00 рекомендується тим, хто впевнений, що будь-який смартфон виграє від наявності висувної клавіатури, а також тим, хто не знає, чи потрібен йому смартфон взагалі.
Олександр Амзін

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: