Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

До Верховної Ради внесли законопроект про офіційну двомовність України.

Троє депутатів Верховної Ради — Олександр Єфремов з Партії регіонів, Петро Симоненко з Компартії та Сергій Грінівецкій з блоку Литвина зареєстрували в апараті парламенту законопроект «Про мови в Україні», повідомляє ІА «Українські новини».
Депутати запропонували гарантувати вільний розвиток російської мови з урахуванням того, що ним користується більшість громадян країни і визнати україно-російську двомовність важливим надбанням українського народу.
Документ дозволяє використання російської мови нарівні з українською практично у всіх сферах життя, а також надає розширені права мов інших національних меншин, що компактно проживають на території України.
Зокрема, право вибору мови навчання для школярів делегується батькам, для студентів держвузах — самими учнями, а в приватних вузах мову навчання зможе вибирати власник навчального закладу.

Судочинство
пропонується здійснювати українською або відповідною регіональною мовою, досудове розслідування, дізнання і прокурорський нагляд — українською або російською, нотаріальне діловодство — українською (з можливістю перекладу на іншу мову), соціальну та економічну діяльність, — на українській, російською або іншою мовою.
У сферах діяльності, що безпосередньо не відносяться до держави (телерадіомовлення, реклама, видавничий бізнес, поштовий зв’язок), право вибору мови залишають за суб’єктами діяльності.
Раніше Партія регіонів заявляла про неможливість введення російської мови як другої державної, так як для цього, за словами її представників, довелося б міняти конституцію, що поки неможливо.
Розширення прав російської мови на Україні було одним з передвиборних обіцянок Віктора Януковича, який переміг на виборах президента минулої зими.
Лента.ру

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: