Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Росія охоплена лісовими пожежами!

Середня смуга Росії охоплена лісовими пожежами.
До кінця липня спека в Росії перетворилася з традиційної несподіванки (такий же, як сніг у грудні) у справжнє стихійне лихо. Лісові пожежі вже забрали життя більше двадцяти чоловік і знищили декілька сіл. Дмитро Медведєв доручив членам уряду виїхати в регіони і керувати боротьбою з вогнем особисто, а в Нижегородську область вже прибув глава уряду Володимир Путін.
Лісові пожежі для центральної смуги Росії нічим новим не є, але менш небезпечними вони від цього не стають. Верхові пожежі, тобто охоплюють дерева цілком, а не тільки суху траву та кущі, рухаються зі швидкістю до 30 кілометрів на годину і становлять серйозну загрозу як для лісів, так і для сіл, селищ і навіть міст.

Пожежі трапляються щороку, проте з урахуванням аномальної спеки, не спадаючої вже місяць з гаком, цього літа висушені сонцем дерева спалахують буквально від однієї іскри.
Спершу дали про себе знати торф’яні болота. Дим від палаючих в Московській області торфовищ досяг центру столиці ще тиждень тому. У середньому в липні щоденно фіксувалося до 50 загорань, з якими пожежникам майже у всіх випадках вдавалося впоратися. Але торфовища при належних заходах з локалізації спалахів не такі небезпечні, як повномасштабні верхові пожежі.
До кінця липня почали виходити з-під контролю загоряння в лісах. Після того, як вогонь підступив до передмість Воронежа, стало очевидно, що звичними методами з вогнем не впоратися. За останніми даними, у Воронезькій області при пожежах загинули п’ятеро людей, в тому числі один пожежник. Двоє із загиблих проживали в селі Маслівка з населенням 8000 чоловік, яке є мікрорайоном Воронежа. У Маслівці, розташовані в 12 кілометрах від обласного центру, вогонь охопив 5 гектарів і пошкодив більше 70 будинків.
Сам Воронеж опинився в стані облоги — майже з усіх сторін до міста підступає вогонь. Місцева адміністрація оголосила про набір добровольців і відкрила рахунок для пожертв десяткам, якщо не сотням, постраждавших від пожежі.
Однак Путін за дорученням президента поїхав не в Воронезьку область, а в Нижегородську. За даними МНС, на території області від пожеж вже загинули дев’ятеро людей. Кілька селищ вигоріли вщент, в тому числі і село Верхня Верея на 341 будинок, яку відвідав прем’єр. Горять також дома в нижегородських населених пунктах Тамболес і Бірківка. Повністю згоріла село Шернавка з шести будинків.
Пожежі виникли не сьогодні: в місті Викса місцеві жителі спостерігають заграву від пожеж вже майже тиждень. Ситуація в Виксі схожа з Воронежем — навколо міста горять ліси і жителі бояться, що пожежники не зуміють з ними впоратися, а також нарікають на бездіяльність місцевої влади. Площа загорянь, за приблизними оцінками, становить в Нижньогородській області 50 тисяч гектарів, а згоріло в цілому близько 550 будинків.
По всій видимості, з протидією пожеж дійсно все йде неважно. Принаймні Путін, приїхавши в Виксу, порадив головам місцевих муніципалітетів, що постраждали від пожежі, піти у відставку. Варто відзначити, що за два дні до знищення Верхньої Вереї губернатор Нижегородської області Валерій Шанцев браво рапортував Путіну, що федеральна допомогу регіону не потрібно, а ту саму пожежу вже практично локалізовано. Роботу посадових осіб у Погорілих регіонах перевірить Слідчий комітет при прокуратурі.
Схожим чином ситуація з розповсюдженням вогню йде і в Підмосков’ї. Найбільш сильні пожежі вирують у Луховицьком районі на кордоні з Рязанською областю. У селі Мохове, за останніми даними, в результаті пожежі загинули 7 осіб, в тому числі один пожежник. Повністю згоріли три багатоквартирні будинки і 12 котеджів. Про пожежу повідомляють і жителі Коломни — в цьому підмосковному місті, розташованому неподалік від Луховицькім районі, вогонь підступив до передмість.
Якщо в Лохвиці і Коломні пожежі прийшли з Рязанської області, то в Балашихінському районі причиною загорянь стали торф’яники. Сильний вітер роздув тліючий торф, від якого загорілись дерева. У Купавні, розташовані в 12 кілометрах від МКАД, згоріли десять будинків. Вогонь просувається на північ області по Горьковському напряму.
У Рязанській області згоріли більше двохсот будинків і загинули три людини. Зараз ситуація в області не дуже серйозна, більшість осередків локалізовані. Евакуйовані жителі ряду сіл в Рязанському районі області та чотири піонерських табори, а також оздоровчий заклад для хворих на туберкульоз. Стверджувати, що області вже нічого не загрожує, не можна, але очевидно, що основна хвиля пожеж пройшла регіон і перекинулася на Нижегородську область.
Про Липецьку область в новинах практично не говорять, проте пожежі вирують і там. Зокрема, в Усманському районі, що межує з Воронезькою областю, в селі Ізлегоще згоріли більше ста будинків. Володимирська область також постраждала: у Меленковскім районі вогонь знищив частину селища Південний, проте пожежникам вдалося його відстояти. Ніхто з місцевих жителів не постраждав, оскільки про загрозу пожежі попереджали за кілька днів і людей оперативно евакуювали.
В Іванівській області були зафіксовані чотири досить великих загоряння, але практично всі вони обійшли стороною населені пункти. Як розповів губернатор області Михайло Мень, не вдалося відстояти тільки одне село з восьми будинків. Ніхто з 51 жителя села не постраждав, зараз влада вирішує питання з житлом.
За даними глави МНС Сергія Шойгу, вогонь знищив у Центральному і Приволзькому округах близько 1200 будинків. За найскромнішими оцінками, без житла виявилися не менше трьох тисяч осіб. Дмитро Медведєв, з ранку п’ятниці всерйоз взявся за керівництво боротьбою з пожежами, пообіцяв, що до зими житла погорільцям побудують, а до цього часу нададуть тимчасову житлоплощу. Також він розпорядився відправити у регіони представників уряду і дав екстрені розпорядження міністерствам. Зокрема, що до гасіння пожеж буде залучено Міноборони.
Усім потерпілим буде надана матеріальна допомога у розмірі 200 тисяч рублів і одноразова виплата в 10 тисяч рублів. Сім’ї загиблих отримають по мільйону рублів.
Джерело: Лента.ру — Павло Борисов

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: