Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Міжнародні компанії проти квот на експорт українського зерна.

Спроба уряду України обмежити експорт зерна загрожує обернутися для республіки міжнародним скандалом. Як повідомляє в п’ятницю Асоціація фермерів і приватних землевласників України, 25 серпня уряд України розгляне питання про обмеження експорту зерна до кінця 2010 року. Аграрії відзначають, що з другого серпня цього року діє мінімум три офіційні інструкції, розпорядчих митним і контролюючим органам втручатися в торгові операції на зерновому ринку.
Фермери та продавці зерна побоюються встановлення квоти в 2,5 млн тонн до кінця року. За прогнозом Міністерства сільського господарства США (USDA) Україна могла б експортувати в цьому році — у кілька разів більше: до 15 мільйонів тонн.
Подібний розвиток ситуації в Україні викликає нерозуміння з боку зернотрейдерів, які співпрацюють з Американською торговою палатою в Україні (ACCU), Американсько-українською діловою радою (USUBC) та Міжнародною асоціацією торгівлі зерном і кормами (GAFTA).
«Необгрунтовані і обмежувальні заходи з боку урядових структур зашкодять репутації України як надійного міжнародного торгового партнера і як країни, в яку слід інвестувати», — наголошується у відкритому листі від імені ACCU і USUBC. Документ відравлений у четвер на адресу президента і уряду України.
За словами українських експертів, сильна посуха і як наслідок — зменшення обсягів врожаю зернових на 20-30%% у Росії, дозволили б Україні зміцнити позиції на світовому ринку зерна.
«Проте є побоювання, що через зростання попиту на світовому ринку зерна, українські фермери почнуть активніше продавати свою продукцію на експорт без урахування запитів внутрішнього ринку», — говорить Російській службі «Голосу Америки» ( орігінал тексту)  генеральний директор компанії «Украгроконсалт» Сергій Феофілов.
За словами експерта, уряд повинен «вдумливіше» підійти до проблеми навколо експорту зернових. Він застерігає керівництво країни від поспішного копіювання російського методу захисту внутрішнього ринку. Нагадаємо, що з 5 серпня, уряд Росії тимчасово заборонив експорт пшениці і меслину, ячменю, жита, кукурудзи і борошна на період з 15 серпня по 31 грудня 2010 року.
«Може бути, має сенс ввести не обмеження, а регулювання і додатковий контроль над експортом пшениці. Але вводити такий контроль і обмежувати експорт широкого асортименту зернових, наприклад, ячменю і кукурудзи, немає ніякого сенсу », — стверджує Сергій Феофілов.
У той же час генеральний директор Інституту кон’юнктури аграрного ринку (ІКАР) Дмитро Рилько позитивно оцінює дії російського уряду щодо захисту агропромислового комплексу.
«Закриття експорту було правильним, хоча надзвичайно болючим для ряду регіонів, галузей і компаній рішенням», — сказав Дмитро Рилько в інтерв’ю «Российской газете». Він говорить, що подібні заходи в Росії провокують навантаження на експортний потенціал України.
«Ряд імпортерів тепер дивляться на цю країну як на джерело відносно недорогої продовольчої пшениці. У результаті, там підскочили внутрішні ціни на пшеницю і муку », — підкреслює Дмитро Рилько.
Про те, що цілий ряд глобальних чинників в 2010 році викликав зростання світових цін на зерно на міжнародних торгових майданчиках, кажуть у своєму зверненні до керівництва України Американська торгова палата в Україні та Американсько-української ділової ради. Він закликають керівництво України не обмежувати міжнародну торгівлю зерном, а в разі подорожчання борошна та хліба в країні — адресно допомагати найбільш незахищеним верствам населення.
Правда, з підрахунків експерта аграрного ринку, директора консалтингової компанії «ПроАгро» Миколи Верницького видно, що Україна легше Росії переносить криза у зерновій галузі. Експерт каже, що ситуація навколо заборон буде неясною до тих пір, поки уряд не оголосить, на яке зерно — фуражне або продовольче-вводитиметься квота.
«В українському експорті пшениці минулого року, близько 50% займала продовольча пшениця. У цьому році відбудеться різке зниження якості зерна з-за дощів і засухи. З усього врожаю-2010 ми можемо отримати близько 30% продовольчої пшениці, тобто п’ять з невеликим мільйонів тонн », — говорить Російській службі« Голосу Америки »Микола Верницький. За його словами, для внутрішнього споживання українцям необхідно 5,5 млн. тонн продовольчої пшениці.
«При цьому вже один мільйон тонн пшениці зберігається на українських підприємствах переробки, а уряд говорить про запаси в ще один мільйон тонн пшениці. Імовірно, до того, як в Україні занепокоїлися введенням квот на експорт зерна, за кордон могло бути вивезено 750 тисяч тонн фуражної і 750 тисяч тон продовольчої пшениці », — підкреслює експерт Микола Верницький.
На справжній момент невідома позиція урядів низки країн походження фірм-експортерів зерна з України в їх діалозі з офіційним Києвом.

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: