США і Китай за майбутнє — з чистою енергетикою.

Технологій чистої енергіїЗ початку роботи адміністрації Барака Обами виробництво чистої енергії та досягнення співпраці з КНР в питаннях зміни клімату увійшли до числа пріоритетних. У ході першого візиту в Китай держсекретар Хілларі Клінтон заявила про можливість взаємовигідного співробітництва між Вашингтоном і Пекіном в сфері чистої енергетики. І за останні півтора року в цій сфері досягнуто значного прогресу.

Очікується, що наприкінці тижня міністр торгівлі Гері Лок в супровід 46 керівників американських підприємств відвідає Китай та Індонезію. Американська делегація має на меті розвиток експорту технологій чистої енергії, енергозбереження, а також передачі і розподілу електроенергії.

Напередодні поїздки заступник держсекретаря Джеймс Стайнберг виступив у вашингтонському Брукінгском інституті, де, зокрема, зазначив: «США і КНР є найбільшими споживачами електроенергії. Ми виділяємо найбільший обсяг парникових газів. Досягти довгострокової енергобезпеки та вирішення проблем парникового ефекту неможливо без активного сприяння двох країн ».
За словами заступника держсекретаря, в політиці Китаю спостерігаються зрушення, що виявилися на торішній конференції в Копенгагені: «Раніше Пекін заявляв, що кліматичні зміни не є проблемою, а якщо і є, то не для нього, або стверджував, що пропоновані заходи загальмують його економічний розвиток. Тепер, однак, ми бачимо визнання Китаєм того факту, що скорочення емісій парникових газів — в його інтересах ».

Підписання Китаєм фінального документа в Копенгагені стало значним кроком вперед, продовжував Стайнберг. Вперше найбільші економіки світу взяли на себе зобов’язання з надання прозорих звітів у даній сфері.

Влада США і КНР також підписали двосторонній меморандум про поглиблення співпраці в справі охорони навколишнього середовища. Всі ці дії, за словами Стайнберга, допоможуть закласти міцну основу для майбутнього розвитку.

Голос Америки