Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Протизаплідні таблетки — їм уже 50 років.

У вихідні у протизаплідної таблетки день народження — їй виповнюється 50 років. 9 травня 1960 Управління по контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA) схвалило застосування протизаплідних таблеток Enovid 10. З тих пір, «таблетки» стали одним з найбільш поширених методів контрацепції.
Протизаплідні таблетки змінили життя мільйонів жінок, надавши їм можливість самим планувати сім’ю. Згідно американським ученим, сьогодні понад 100 млн жінок по всьому світу приймають протизаплідні таблетки. Тільки в США близько 12 млн жінок покладаються на цей метод запобігання вагітності.
Завдяки «таблетці», у жінок також з’явився контроль над власною кар’єрою. Як відзначають багато соціологів, завдяки незалежності, яку знайшли жінки, приймаючи «таблетку», змінилися й відносини між жінкою і чоловіком в сім’ї і на робочому місці. «Не дивно, що протизаплідні таблетки часто розглядають як найважливіше наукове досягнення двадцятого століття», пише New York Times.
Історія «таблетки» сходить до 30-х років XX століття, коли вчені вперше виявили, що великі дози естрогену, андрогену і прогестерону здатні придушити овуляцію у жінок. Знадобилося близько десяти років, щоб навчитися витягати ці гормони синтетичним шляхом.
Спочатку 60-их років були зареєстровані численні випадки аномального розвитку зародка в жінок, які раніше брали таблетки. Як з’ясувалося, транквілізатор з побічними ефектами — талідомід — виявився головною причинного аномалією. Також, були зареєстровані випадки утворення кров’яних тромбів у судинах у жінок, які брали тодішній варіант «таблетки». Наявність талідоміда, а також інших шкідливих речовин, змусив багато країн посилити вимоги контролю за складом протизаплідних таблеток.
«Пігулка» знайшла справжнє визнання серед мільйонів жінок по всьому світу в 70-их роках, причому популярність протизаплідних таблеток зростала з кожним новим поколінням. Якість протизаплідних таблеток помітно покращилася в 80-их — 90-их роках. Однак з-за побічних ефектів перших «таблеток» в деяких країнах до такого способу контрацепції досі ставляться з недовірою. Якщо ви не знаєте, що вам підходить краще які із пігулок, а може ви проживаєте у Харкові — тоді вам потрібно консультація гінеколога http://lavitasana.kharkov.ua.
Двадцятивосьмирічна мікробіолог з США Вероніка Польскі навмисно вирішила перестати приймати таблетки, прочитавши результати досліджень, згідно з якими таблетки здатні перманентно змінити гормональний фон жінки. «Коли я почала приймати таблетки близько десяти років тому, я відчула себе більш незалежною, я отримала контроль над своїм повсякденним життям», — розповідає Вероніка Польські, — «але в міру того, як я стала дорослішати, мене почали мучити сумніви про те, якими можуть бути довгострокові наслідки від штучних гормонів, які я приймаю ».
Ще не пройшло достатньо часу для того, щоб з упевненістю говорити про всі переваги і нестачі протизаплідних таблеток. Наприклад, поки залишається неясним, наскільки гормональна контрацепція пов’язана з раковими захворюваннями серед жінок. Незважаючи на позитивні відгуки, що до протизаплідних таблеткок, деякі жінки вважають за краще триматися від гормональної контрацепції подалі. «Навіть невелика доза гормонів викликає у мене депресію, тому я ніколи не бачила для себе користі від протизаплідних таблеток», — розповідає тридцатисемилітня мешканка Вашингтона Наталія Кайнер.
У той же час, деяким жінкам протизаплідні таблетки допомогли вирішити проблеми, пов’язані з надлишковою вагою, раптовими перепадами настрою і жирною шкірою. «Я не можу уявити собі життя без протизаплідних таблеток», — ділиться своєю думкою тридцятирічна архітектор Ребекка Стівенс.
Як і багато її американські подруги, вона приймає протизаплідні таблетки протягом багатьох років, і не має наміру зраджувати своїм звичкам до тих пір, поки не вирішиться завести дитину.
Голос Америки

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: