Майбутнє євро — Аналіз та перспективи.

Незважаючи на рішення влади Євросоюзу надати Греції фінансову допомогу, євро буде знецінюватися. ЄС потрібно щонайменше десятиліття для досягнення такого рівня конкурентоспроможності, який дозволить європейцям конкурувати з США і країнами Азії.
Незважаючи на те, що на здоров’я єдиної європейської валюти негативно вплинули економічні проблеми Греції, що опинилася на грані дефолту через неможливість розплатитися з боргами, це «не повинно вплинути на торгівлю європейських країн з Росією», заявив «Голосу Америки» Симеон Дянков, віце -прем’єр і міністр фінансів Болгарії, який раніше працював у Світовому банку.
Дянков пояснив, що товари, які Росія експортує в країни Європейського Союзу, такі як нафта і газ, завжди будуть користуватися попитом. Більше того, ЄС повинен постаратися поліпшити свої стратегічні відносини з Росією, говорить він. «Звичайно, Європа в результаті кризи стане біднішою, і євро буде втрачати позиції, — продовжує Симеон Дянков, — але Росія виробляє товари, без яких не обійтися. Події в Європі не будуть негативно впливати на Росію — в усякому разі в найближчій перспективі ».
Дянков, який виступив на науковій конференції «Європейський економічна криза і майбутнє євро» у вашингтонському Інституті Катона, нагадав, що крім Греції серйозні економічні проблеми випробовують Іспанія, Ірландія, Італія і Португалія. Як стверджує Дянков, справи у Великобританії теж йдуть не дуже добре — ця проблема особливо не обговорювалася до закінчення парламентських виборів.
, Що виступив на конференції Стів Хенка (Steve Hanke), професор економіки в Університеті Джонса Хопкінса, заявив, що вливання коштів в економіку Греції може лише посилити проблему.
«Євросоюз скоротив ризики, але серйозні проблеми залишилися, тому ми зберігаємо негативний прогноз по євро на найближчу перспективу, — говорить Хенк. — Поки Греція та інші члени ЄС не проведуть серйозні реформи — пенсійну, податкову і системи охорони здоров’я — схвалена міністрами фінансів ЄС схема зі створення «Європейського механізму фінансової стабілізації» не вирішить фундаментальних проблем ».
Нагадаємо, що міністри фінансів 16 країн єврозони 2 травня в Брюсселі затвердили пакет фінансової допомоги Греції обсягом 750 млрд. євро. Мова йде про надання Афінам пільгових кредитів під 5% річних на три роки. Натомість Греція зобов’язалася дотримуватися жорстких заходів економії. Ці плани стали причиною початку масових протестів у країні. Однак економісти сумніваються в тому, що загроз для євро вдалося нейтралізувати.
Стів Хенк вважає, що вжиті заходи не вирішують корінних проблем ряду країн єврозони — високого бюджетного дефіциту і заборгованості урядів. Хенк дав зрозуміти, що фінансова допомога допоможе зупинити поширення грецької фінансової кризи на інші країни єврозони — перш за все, Іспанію, Португалію та Ірландію — але не надовго. Професор Хенк вважає, що новий план не вирішить проблеми єврозони в середньостроковій перспективі, під сумнівом і здатність країн регіону скоротити дефіцити держбюджетів.
«Реформи потрібні всім країнам Європейського Союзу, щоб не повторити плачевний досвід Греції. Зміни на краще прийдуть зі Східної Європи, а не Західної, як це було раніше », — уклав Симеон Дянков.
Через тиждень, 19 травня, Греції належить рефінансувати заборгованість у розмірі близько 8,5 млрд. євро. У рамках першого траншу Греція дістане 14,5 млрд. євро від ЄС і 5,5 млрд. євро від МВФ.
Голос Америки