Знімки з космосу переходять в новий 4D-формат.

Снимки из космоса переходят в новый 4D-формат

Снимки из космоса переходят в новый 4D-форматУ Москві 15 квітня представили новий, унікальний комплекс російської розробки. Це супутникова апаратура, яка дозволяє робити знімки високої чіткості. Головне їх призначення — картографія, моніторинг навколишнього середовища і розвідка корисних копалин.

Космічна зйомка — справа тонка і незамінна. З року в рік удосконалюється технологія, точніше стають дані для картографії і більш якісним зображений ландшафт Землі.

Мобільний комплекс
прийому інформації «Дистанційного зондування Землі» може працювати в будь-якій точці планети. Апаратура приймає інформацію з летящих низько супутників і здатна обробляти космічні знімки з максимальною роздільною здатністю в 60 сантиметрів. Це означає, що з висоти приблизно 200 кілометрів видно дорослу людину міцної статури.

З такої відстані добре помітно, як змінюється земной краєвид — зникає ліс, розливаються ріки, ростуть гори відходів.

«Моніторинг незаконної забудови, моніторинг території, що зазнала тих чи інших впливів, насамперед, людини. Тобто, звалища, побутові відходи і так далі. Крім того, це різні порушення, пов’язані з природоохоронною діяльністю, — ліси, річки і так далі «, — пояснює спектр застосування системи Михайло Болсуновський, заступник генерального директора компанії» Совзонд «.

У четвертий раз в Підмосков’ї збираються фахівці дистанційного зондування Землі з багатьох країн. Космічна зйомка, по суті, — вже відпрацьована міжнародна технологія. Замовити зйомку з орбіти потрібної ділянки поверхні можна з використанням і вітчизняних, і закордонних супутників.

«Саме для Росії можливість практичного застосування в тому, що з’явилася можливість знімати величезні території. І саме для Росії це важливо — моніторити і інфраструктура, і різні процеси в сільському господарстві, в лісовому господарстві, та отримувати практичний результат«, — відзначає важливість дистанційного зондування Землі Джон Альріхс, віце-президент з продажу і маркетингу німецької компанії RAPID EYE.

Будь то пошук корисних копалин або надзвичайні ситуації, космічна зйомка може стати в нагоді в самих різних сферах.

«Зараз ці технології приходять практично в кожну кишеню, тому що ми говоримо про кишенькових персональних комп’ютерах, про надолонники. Скрізь вбудовані карти і космічні знімки, отримані з космічних апаратів. Простий користувач може використовувати, ми вже використовуємо, навігацію, дивимося пробки, дивимося місця відпочинку, де проведемо літо і так далі «, — пояснює Михайло Болсуновський.

У Росії заявки на зйомку з космосу приймає поки що єдина організація — Науковий центр оперативного моніторингу Землі. Звернутися туди може кожен, кому така послуга по кишені.

«Як і у всіх системах дистанційного зондування Землі існують деякі обмеження за мінімальним обсягом одержуваних даних. Тому, якщо вас цікавить знімок вашої конкретної дачної ділянки, то логічніше було б звернутися до архіву цього ж Наукового центру оперативного моніторингу Землі і, може бути, ваша територія вже є в архіві, і ви можете отримати її знімки за меншу ціну «, — рекомендує начальник відділення ФДУП НДІ точних приладів Павло Лошкарьов.

Сучасна апаратура дозволяє робити знімки з орбіти вже у форматі 3D. На підході — 4D-технології. Зображення з космосу стає все більш чітким і об’ємним.

Вести.Ру