Землетрус у Китаї

На північному заході Китаю йде масштабна рятувальна операція, усувають наслідки землетрусу. Кількість загиблих вже перевалила за 600. Поранених і залишилися без житла — десятки тисяч людей. Розміщувати їх нема де, ліків, продовольства та питної води не вистачає.
Ніколи ще китайським рятувальникам не доводилося працювати в таких умовах — вночі, при мінусовій температурі, на висоті більше чотирьох тисяч метрів над рівнем моря. По розбитих дорогах, долаючи завали, основні сили прибули на місце трагедії вже під вечір. Кожен кілограм гуманітарної допомоги на рахунку. Недобудований аеродром не обладнаний паливними резервуарами, і літаки змушені брати на борт запас гасу на зворотну дорогу. Важко доводиться не лише людям — в екстремальних умовах службові собаки з працею беруть слід.

«Природні умови нестандартні — це непокоїть нас найбільше. Собакам дуже важко адаптуватися до розрідженої атмосфери, на це йде чимало часу», — говорить китайський рятувальник Ян Сюесун.
Часу у рятувальників в обріз. Як і два роки тому, найстрашніша картина — на руїнах шкіл. Напередодні вранці землетрус застиг дітей під час уроків. Десятки школярів загинули під уламками.
Тих, що вижили розміщують в наметах, яких катастрофічно не вистачає, або переправляють до Сінін, столицю провінції Цинхай. Головні вороги рятувальників — час і холод. З усіх кінців країни в постраждалі райони везуть теплі куртки і ковдри. У перші години операції десятки людей вдалося врятувати. Але холод і спрага роблять свою справу — з кожною годиною надії залишається все менше. При цьому сейсмологи не виключають можливість повторних землетрусів — в місцевості, яка розташована на тектонічному розломі, така небезпека більш ніж реальна.
За оцінками фахівців, в зоні лиха зруйновані 85% будівель. Це означає, що місто Юйшу тепер доведеться відбудовувати наново. Близько 100 тисяч жителів — це практично все населення — будуть переселяти.
Уряд Китаю виділив на допомогу постраждалим 30 мільйонів доларів, але сума це не остаточна. Адже рятувальна операція триватиме ще не один день.
Вести.Ру