Європейські країни закрили свій повітряний простір через величезні хмари вулканічного попелу.

Вже другий день поспіль через величезну хмари вулканічного попелу, що йде з Ісландії, закрито багато аеропортів Європи. Такої кількості скасованих рейсів не було з часу терористичних атак 11 вересня 2001 року.
У п’ятницю 16 квітня, можливо, будуть скасовані близько 17 тисяч рейсів, і така ситуація протриває як мінімум до суботи, повідомляє європейське агентство з контролю повітряного руху Eurocontrol. Відміни рейсів також торкнулися маршрутів між Азією і Європою.
Поки неясно, як дана ситуація вплине на візит світових лідерів до Польщі для участі в похороні президента країни Леха Качиньського, який загинув в авіакатастрофі на минулого тижня. У п’ятницю — за два дні до прощальної церемонії — уряд Польщі повністю закрив повітряний простір над Краковом, де в найближчу неділю буде проходити похорон.

За словами представника Білого дому, члени президентської сім’ї не бажають змінювати дату похорону ні за яких обставин.
Основні аеропорти Європи були закриті ще в четвер. Десятки тисяч пасажирів із США, ЄС і Азії були змушені скасувати або перенести свої поїздки.
Кілька європейських країн, включаючи Великобританію, Норвегію, Швецію та Данію, повністю закрили повітряний простір над своєю територією.
Голос Америки