ЄС назвала китайські товари найнебезпечнішими для споживачів.


Європейська комісія назвала небезпечними для споживачів 1993 товару, причому 60 відсотків з них виявилися китайського походження. Такі дані наводяться на офіційному сайті Єврокомісії.
Сама Європа виробляє 20 відсотків з усіх небезпечних товарів. Кількість небезпечних товарів з Росії становить 0,1 відсотка.
Список неякісних товарів очолили іграшки, 26 відсотків скарг довелося саме на них. За оцінками комісії, 1699 товарів становить значну загрозу для споживачів, навколишнього середовища та громадської безпеки.

У 2009 році список товарів, заснований на даних системи швидкого обміну інформацією про небезпеку непродовольчих товарів RAPEX, збільшився в порівнянні з показником 2008 роком на 7 відсотків.
Система RAPEX почала функціонувати в 2004 році. З моменту її запуску кількість товарів, визнаних небезпечними, збільшилася в 4 рази.
У повідомленні комісії відзначається, що збільшення неякісної продукції в рейтингу RAPEX пов’язано зі зростаючою проінформованістю споживачів про стандарти якості та безпеки товарів.
Лента.ру