Як безпечно їздити по розбитих дорогах.

Перепади температур і опади призводять до того, що на дорогах з’являється безліч ям. Відбувається це зазвичай «раптово», тому вирішити подібну проблему «прокинувшись» дорожні службі не здатні.
Що ж робити автовласникам? Купувати нові шини і ремонтувати підвіску? Відповідь на запитання проста — потрібно навчитися об’їжджати і проїжджати ці ями.

І так об’їзжаємо:
Дорожні перешкоди доцільніше об’їжджати, так як при цьому не потрібно інтенсивно гальмувати і перевантажувати підвіску. Але робити це можна, якщо поруч на сусідній смузі нікого немає. Якщо вас почали обганяти і зіткнення не уникнути, пожертвувати краще шиною, диском і підвіскою. Здійснюючи об’їзд у бік узбіччя, переконайтеся, що там немає пішоходів. Звертайте увагу на бруд і сніг — на них машину може занести, і вона опиниться в кюветі.
— У низькопрофільних шин, а також у всіх шин зі зниженим тиском вірогідність пошкодження колеса (покришки і диска) значно вище.
— Найбільш стійкі до пошкоджень шини з технологією RunOnFlat, що мають посилену, потовщену боковину.
— Під шаром води можуть перебувати ями з гострими краями.
Позашляховики з високопрофільними шинами добре протистоять розбитим дорогам, на них не варто об’їжджати ями, так як з-за високо розташованого центра ваги є небезпека перекидання подібних машин.
Щоб не ризикувати на дорозі з великою кількістю ям або технологічних «вирізок», зроблених дорожніми службами, швидкість слід знизити.
Сповільнюємось:
Якщо об’їхати яму не вдається, через неї доведеться проїхати, але дотримуючись певного алгоритма. Різко натискаємо на педаль гальма (для забезпечення максимального уповільнення автомобіля) до моменту в’їзду в яму. При цьому пружні елементи передньої підвіски стискаються. Після цього, безпосередньо перед «бар’єром», відпускаємо гальмо і проїжджаємо яму на малій швидкості в режимі накату. Пружина, подушка або ресора після припинення гальмування «підкидає» передню частину машини вгору, тому колесо проїжджає по ямі з меншим тиском зверху. Це дозволяє уникнути передачі на підвіску сильного удару і пошкодження шини і диска об гострі кромки глибокої ями.
Ремонт чи нові?
Чи можна відремонтувати шину, якщо пошкоджена її боковина? Все залежить від розміру і форми ушкодження. Якщо розрив посередині боковини і не довше 4-5 см, ремонт з монтажем-демонтажем і балансуванням обійдеться в 80-120 грн. Відновлена шина повинна стояти на задній осі. Пошкодження довжиною більш 4-6 см близько протектора і місця посадки на диск, як правило, не ремонтуються. На ямах, окрім шин, «травми» зазвичай отримують і диски, які після цього стають неремонтопригодними.
autocentre.ua