Характеристика помірно-теплого вологого району.

Характеристика помірно-теплого вологого району. Для даного району характерні довгий теплий період із значною кількістю опадів з яких саме більше випадає в червні – 150…160 мм, та короткою відносно теплою зимою з повітря більше +10 *С складає до 160 днів. Початок весняного періоду є дата переходу середньодобової температури повітря через 0 *С.

Весна починається з другої половини березня і триває близько двох місяців. Починаючи з березня помічається інтенсивне підвищення денної температури. Перехід добової температури повітря через +5 *С – час посіву ранніх зернових, перша половина квітня (10 – 12 ).Перехід середньодобової температури через +5 *С восени (закінчення вегетаційного періоду) кінець жовтня (26 – 28).
Останні заморозки весною, в повітрі в кінці квітня на початку травня (28 – 04).Перехід до літа проходить з встановленням теплої погоди і припинення нічних заморозків, при переході середньодобової температури через +15 *С (перша декада травня). Перші заморозки в повітрі спостерігаються в першій декаді жовтня. Перехід середньодобової температури через –5 *С спостерігається в середині грудня це вважають початком зими. Закінчується зима в кінці другої декади лютого. Снігові покрови становлять 25…30 см, але він нерівномірний і залежить від рельєфу місцевості, тримається 70 – 75 днів.
Для даного району характерне перевага східного вітру в теплий період, та північно-західного вітру в холодну пору року.