Учасників кліматичного скандалу виправдали вдруге.

Фото Гімалаї

Фото Гімалаї

Незалежна комісія провела аналіз роботи Університету Східної Англії, що опинився в центрі недавнього кліматичного скандалу і ніяких порушень не виявила. Доповідь комісії доступний в інтернеті, а його короткий виклад наводиться на сайті physicsworld.com.

Комісія була складена із семи членів Королівського товариства. Очолював її Рон Оксбур (Ron Oxburgh) — геолог, член Палати лордів. У рамках перевірки комісія проаналізувала 11 робіт, виданих співробітниками Центру з вивчення клімату Університету Східної Англії за останні 24 роки. У результаті ніяких методологічних порушень в роботі дослідників виявлено не було.

У свою чергу противники теорії глобального потепління вже заявили, що висновки комісії не можуть вважатися незалежними. Справа в тому, що Оксбур входить до керівництва компанії, що займається виробництвом вітряних електростанцій.

Нова доповідь є вже другим документом такого роду. Перший був опублікований 31 березня 2010 року. Тоді парламентська комісія Великобританії не знайшла доказів того, що дані британських вчених про глобальне потепління були сфальсифіковані. Разом з тим у висновках комісії піддавалася критиці практика дослідників приховувати від громадськості сирі дані.

Скандал навколо Центру з вивчення клімату і Університету Східної Англії розгорівся в листопаді 2009 року. Тоді в інтернеті було опубліковано листування кліматологів. З деяких листів противники теорії глобального потепління поспішили зробити висновок, що вчені обманюють громадськість і звинуватили співробітників центру у відвертій фальсифікації даних. Головним фігурантом кліматичного скандалу став колишній глава Центру з вивчення клімату Філ Джонс.

Лента.ру