Суд відхилив претензії до соціальної мережі «В контакте».

Арбітражний суд Санкт-Петербурга і Ленінградської області відхилив один з позовів ВГТРК, поданих компанією до керівництва соціальної мережі «В контакте» півтора роки тому. Про це «Ленте.Ру» у вівторок, 13 квітня, повідомив керівник прес-служби мережі Владислав Циплухін.

ВГТРК подала до суду на «В контакті» восени 2008 року. У двох паралельних позовах держкомпанія вказала, що соціальна мережа порушила авторські права творців і розповсюджувачів двох фільмів російського виробництва — «Острів» і «Полювання на піранью» (картини є ліцензійним контентом ВГТРК).

Картини в соціальній мережі розмітили користувачі » В контакті», проте ВГТРК порахувала, що відповідальність за розповсюдження стрічок повинен понести онлайн-ресурс, і зажадала компенсацію в розмірі трьох мільйонів рублів. » В контакті» претензії ВГТРК відкинула, заявивши, що контролювати всіх користувачів мережі та їх вчинки неможливо.

Петербурзький арбітражний суд у підсумку став на бік керівництва соціальної мережі і відмовив у задоволенні позову держкомпанії з приводу фільму » Полювання на піранью». Своє рішення суд аргументував тим, що стежити за 80 мільйонами користувачів мережі не представляється можливим.

Розгляд по кінострічці «Острів» має завершитися найближчим часом — засідання призначено на 27 травня 2010 року. Захист » В контакті» висловила надію, що у випадку з «Островом» суд також ухвалить рішення на користь соціальної мережі.

Як повідомлялося раніше, в 2008 році одночасно з позовами проти «В контакті» ВГТРК направила до суду заяву і проти Mail.ru. Держкомпанія звинуватила портал в порушенні авторських прав — на відеохостингу Mail.ru були розміщені матеріали, що належать ВДТРК. Тим не менш, сторони владнали конфлікт в позасудовому порядку: вони підписали угоду, згідно з яким Mail.ru повинен виплачувати частину рекламної виручки за використання ліцензійного контенту ВДТРК.

Lenta.ru