Ризик смерті від інфаркту залежить від числа зубів .

Зуби

ЗубиШведські вчені виявили, що при втраті зубів підвищується ризик смерті від ішемічної хвороби серця (ІХС), однієї з найбільш небезпечних форм якої є інфаркт міокарда. Як з’ясувалося, чим менше зубів залишилося у людини, тим вище ризик, повідомляє AFP.

Проведені раніше дослідження виявили підвищення частоти виникнення серцево-судинних захворювань при захворюваннях порожнини рота, однак прямий зв’язок між числом зубів і ризиком смерті від ІХС показана вперше.
Вчені з Каролінського інституту в протягом 12 років спостерігали за 7674 людьми, більшість з яких страждали захворюваннями періодонта — тканин, що примикають до зуба і утримують його в лунці. За час дослідження 629 його учасників померли, з них 299 — від хвороб серця.

Аналіз отриманих даних показав, що у людей з 10 власними зубами і менш ризик смерті від ІХС в сім разів вище, ніж у людей того ж віку та статі, що мають більше 25 зубів.

Як пояснив результат роботи керівник дослідження Андерс Холмлунд (Anders Holmlund), число скільки залишилися зубів виявилося надійним інтегральним показником того, скільки запальних захворювань порожнини рота (які є фактором ризику ІХС) людина перенесла за своє життя.

medportal.ru