Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Реакція США і Росії на події в Киргизстані.

Прем’єр міністр РФ Володимир Путін був першим політиком, який публічно висловив підтримку тимчасового уряду в Киргизстані. «У мене таке враження, що пан Бакієв наступає на ті ж самі граблі», — сказав прем’єр про правління президента Курманбека Бакієва, посилаючись на досвід його попередника Аскара Акаєва, який був скинутий опозицією в 2005 році. Тим часом, президент Росії Дмитро Медведєв доручив силовим структурам посилити охорону в російських дипломатичних представництвах та інших установах, розташованих в Киргизстані.
В інтерв’ю російським ЗМІ глава тимчасового уряду Роза Отунбаева висловила подяку російському уряду і Володимиру Путіну зокрема. Путін і Отунбаева обговорили деякі питання співпраці по телефону. Голова тимчасового уряду Киргизстану сказала, що найближчим часом направить своїх заступників на офіційні зустрічі до Москви.

У свою чергу, представник Держдепартаменту США Філіп Кроулі сказав наступне: «Є президент, який не відмовився від влади. Є тимчасове керівництво, яке заявляє про те, що уряд перебуває під його контролем. Ми підтримуємо діалог з обома сторонами. Ми не можемо приймати будь-чию сторону. Ми стурбовані ситуацією, в якій опинилося населення Киргизстану, і зацікавлені в мирному врегулюванні цієї ситуації ». Кроулі також зазначив, що 8-го квітня представники США зустрілися з міністром закордонних справ Киргизстану Кадирбеком Сарбаєва, оскільки зустріч була запланована до подій 7-го квітня.
Неформальна підтримка тимчасовому уряду з боку США було висловлено лише 9-го квітня. Колишній Держсекретар США Мадлен Олбрайт зателефонувала Розе Отунбаевой. «Мені було приємно отримувати телефонний дзвінок від давнього друга Мадлен Олбрайт! Я проінформував її про останні події », — пише Отунабаева у своєму повідомленні на сайті Twitter.
«Швидше за все, основну увагу американського уряду було сконцентровано на зустрічі президентів Обами і Медведєва у Празі», — коментує Глен Ховард (Glen Howard), президент Фонду «Джейсмтаун». Однак, за словами експерта, це зайвий раз показує, що у США немає чіткої стратегії по відношенню до Центральної Азії.
Ситуація в Киргизстані була порушена на зустрічі між президентом США Бараком Обамою та Дмитром Медведєвим у Празі. Згідно киргизьким ЗМІ, директор відділу Росії та Євразії Ради національної безпеки Майкл Макфол повідомив наступне: «Що було дивно сьогодні, це те, що ми говорили про взаємні інтереси і безпеку в Киргизстані, ми не говорили з позиції балансу; ми говорили про наші взаємні інтереси ».
За словами Макфол президент Медведєв підняв питання по Киргизстані. Він також зазначив, що США уважно стежить за розвитком в Киргизстані, оскільки там знаходиться Транзитний центр США «Манас». Макфол далі сказав, що у США зацікавлені в стабільності в Киргизстані. «Ми хочемо, щоб військовий персонал залишався там, де він зараз перебуває. Ми обмінялися інформацією про те, що ми знали про лідерів опозиції та режим. Ми думали над спільними заходами, наприклад, в рамках ОБСЄ », сказав представник США.
Президент Курманбек Бакієв продовжує наполягати на тому, що він залишається легітимним президентом і тимчасовий уряд захопив владу силою. Тим часом, Роза Отунбаева повідомила, що бригади народних дружинників частково встановили порядок у Бішкеку і запобігли мародерству. Вона також сказала, що у Бакієва є можливість залишити територію Киргизстану або звернутися до суду країни. Голова тимчасового уряду зазначила, що було порушено кримінальну справу проти брата Курманбека Бакієва Жаниша Бакієва, який, за її словами, дав команду на обстріл демонстрантів біля будинку уряду.
Голос Америки

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: