Президент Польщі Лех Качиньський: політичний портрет.

Загиблий у суботу 10 квітня Лех Качиньський був обраний президентом Польщі в 2005 році в якості кандидата від партії «Право і справедливість». Він заснував католицьку праву партію в 2001 році зі своїм братом-близнюком Ярославом, який згодом займав пост прем’єр-міністра Польщі з 2006 по 2007 рік.
Популярність у Польщі президента Качинського частково грунтувалася на його популістській політиці, в тому числі жорсткої позиції у боротьбі зі злочинністю і корупцією, і сильному націоналізмі, який, проте, іноді ставав причиною конфліктів з іншими європейськими країнами.

Президент Качиньський прагнув до створення тісних зв’язків з США і був активним прихильником планів Вашингтона щодо розміщення елементів системи протиракетної оборони на території Польщі — проекту, проти якого рішуче виступала Росія.
До обрання на пост президента Лех Качинський придбав політичну популярність разом зі своїм братом в якості активіста в антикомуністичній опозиції в 1970-х і 80-х роках.
Брати Качинські служили радниками засновника незалежної профспілки «Солідарність» Леха Валенси, а пізніше відіграли значну роль в обранні Валенси на посаду президента в 1990 році — коли після падіння комунізму в країні були проведені перші вільні вибори. Проте політичне партнерство Качиньського і Валенси пізніше закінчилося через розбіжності.
Лех Качиньський також був міністром юстиції Польщі, починаючи з 2000 року, а незабаром після цього став мером Варшави. Будучи мером столиці, він піддавався критиці з боку правозахисних груп після того, як ввів заборону на проведення гей-парадів.
Популярність Качиньського знизилася після його обрання на пост глави держави, однак очікувалося, що він буде балотуватися на президентських виборах цього року.
Президент Качинський народився в польській столиці в 1949 році і отримав популярність ще дитиною після його ролі з братом-близнюком в дитячому фільмі 1962 «Два хлопчики, які вкрали Місяць». Він почав свою політичну кар’єру, будучи студентом юридичного факультету в Університеті Варшави.
Дружина президента Качинського Марія загинула разом з ним в авіакатастрофі над Смоленськом 10 квітня 2010. У них залишилася дочка.
Голос Америки