На перевагу жінок при виборі чоловіка надає здоров’я нації.

Цікаві відкриття зробила група вчених під керівництвом Лізи ДеБрюін з Абердинського університету в Шотландії. У ході опитування вони виявили, що жінки, які проживають в найменш благополучних у плані здоров’я країнах, вважають за краще найбільш мужніх представників сильної статі.
У більш благополучних країнах спостерігається протилежна тенденція. Тобто при виборі супутника життя жінки якимсь чином підсвідомо враховують стан здоров’я своєї країни в цілому, і в залежності від цього віддають перевагу чоловікам з яскраво вираженими або навпаки згладженими маскулінними рисами обличчя.

За допомогою комп’ютера було з’ясовано, що найочевидніше відміну мужнього обличчя від жіночного у великих щелепах і більш густих бровах. Після цього була проведена цифрова обробка 20 пар чоловічих фотографій, так, щоб у кожній парі один чоловік виглядав на 50% більш мужнім, ніж оригінал, а початкова маскулінність іншого була настільки ж знижена. Оброблені знімки показали по Інтернету майже 5000 гетеросексуальним жінкам білої раси, що живуть в різних країнах світу, їх попросили вибрати найбільш сподобавшихся з кожної пари. Коли відповіді жінок порівняли з індексом здоров’я ВООЗ для їх країн, виявилося, що найбільш мужніх представників сильної статі вибрали мешканки найменш благополучних у плані здоров’я країн, і навпаки. Мешканки Мексики, однією з найбільш проблемних країн у даному експерименті, вибирали більш мужні обличчя в 54% випадків, а шведки, чия батьківщина вважається самою здоровою країною у світі, — тільки в 32% випадках. Мешканки Великобританії, де проводилося дослідження, воліли яскраву мужність в 43% випадкавх. Дослідники враховували рейтинг здоров’я ВООЗ, заснований на рівні смертності в різних країнах.
На думку вчених, при виборі на жінку впливають два чинники: по-перше, зовнішня привабливість чоловіка, яка може означати здоровий генетичний матеріал для її майбутніх дітей, по-друге, здатність бути добрим батьком, забезпечувати дружину і дітей матеріально, а зазвичай ці якості приписуються чоловікам, чия зовнішність менш яскрава. Тому, мешканки країн, де рівень здоров’я нації залишає бажати кращого, готові пожертвувати матеріальними благами заради здоров’я потомства, чого не можна сказати про жінок, які живуть в благополучних з точки зору медицини місцях.
Результати дослідження були опубліковані 17 березня в журналі «Праці Королівського товариства, серія Біологічні науки» (Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences).
stylemania.km.ru