Купити гарне житло, інтерес до зарубіжної нерухомості.

Місто Болгарія

Місто БолгаріяКоли ціни на будинки і квартири падають, прагнення купити гарне житло дешевше природно і зрозуміло. Щоправда, більшості покупцям властивий досить зашорених погляд на цінник нерохомості, що сподобалась, а не на загальну ситуацію в тих краях, де вони вирішили влаштуватися. Так росіяни, незважаючи на всі економічні потрясіння, охоче купують будинку за кордоном, що, на думку деяких аналітиків ринку, в перспективі може зіграти з набувачами і злий жарт.

Суттєва причина інтересу до зарубіжної нерухомості пов’язана з тим, що багато росіян задовольнили свої житлові потреби на Батьківщині і тепер виходять на широкий простір, озброївшись тугим гаманцем. А тут ще й ціни на житло в деяких країнах впали майже в два рази, тому навіть ті, у кого не такий вже пухкий гаманець, цілком можуть доглянути собі що-небудь симпатичне і за межами Росії, щоб жити самим, або здавати в оренду.

Переваги росіян традиційні. Відкриває список привабливих країн Болгарія. На її частку, за даними аналітичного центру ГдеЕтотДом.ру, припадає 17% звернень потенційних домовласників. Болгарія надає і найбільший вибір нерухомості — 3,5 тисячі пропозицій. А середня вартість покупки — всього 39 тисяч євро. За час кризи ціни на ринку житла впали на 28%.
За Болгарією слідом іде Іспанія — 15,2% звернень росіян. Криза збила тут ціни більш, ніж на 23%, і середня «ціна питання» сьогодні — 149 тисяч євро.

Агентство DOKI, що обнародувало відомості, ставить на третє місце за популярністю — і це сюрприз — Італію. Росіяни стали купувати там нерухомість набагато більше. 8,7% звернень та 116 тисяч євро — середня ціна покупки.

Четвертою стала Туреччина, де квадратний метр подешевшав на 18% і, в середньому, купити собі що-небудь можна за 96 тисяч євро.

У США, де нерухомість після ще не пережитого кризи стала дешевше на 32% в цілому по країні, а в деяких штатах і містах — на 65%, опинилися на п’ятому місці. Росіяни з ентузіазмом продовжують скуповувати будинки на узбережжі Флориди і Каліфорнії. Середній розмір угоди — 115 тисяч доларів. Олена Пуляева, агент з нерухомості з Вашингтона, де ціни, до речі, не впали, вважає, що, в сенсі активності росіян, «немає різниці між тим, що було п’ять років тому і тим, що відбувається зараз, за рівнем людей, які вкладають гроші. Вкладали і весь час вкладають. Тут дуже стабільний ринок. І якщо купити в правильному місці, може, ви не будете отримувати шалені прибутки в розмірі 20% щорічно, але у вас може бути прибуток до 5% на рік, при цьому рівень зростання житла досить стабільний, і це стабільне вкладення грошей на багато років » .

Втім, підрахунок росіян, які купують житло в Америці, досить важкий, оскільки багато хто з них не тільки купують будинки, але і емігрують з Росії в США, таким чином, «випадаючи» з числа виключно російських громадян.

Крім перерахованих вище країн, росіяни купують житло в Ізраїлі — 7% звернень, Чехії — 5,2%, ОАЕ — 5%, на Кіпрі — 4,6%, в Хорватії і Чорногорії — по 3,7%, Єгипті — 3%, Фінляндії — 3%, Німеччини — 2,5%. Швейцарії — 2,3%, Франції — 2,1%, Великобританії — 1,2%.

Керівник аналітичного центру ГдеЕтотДом.ру Олександр Пипін, розраховуючи в абсолютних цифрах кількість громадян Росії, які володіють зарубіжною нерухомістю безпосередньо, або опосередковано, вважає, що їх близько ста тисяч. І близько мільйона сімей, за його розрахунками, могли б собі це дозволити. Г-н Пипін зазначає так само, що «на жаль, на багатьох популярних в Росії зарубіжних ринках зараз досить великий обсяг будівництва. Тобто, росіяни купують не готові будинки, а якесь майбутнє. І якщо до кризи такі покупки могли давати досить великий умовний дохід, зараз обсяг пропозицій споруджуваних об’єктів такої, що заробити на ньому можна буде, дай Бог, через п’ять-десять років. Зараз перепродати споруджуваний об’єкт дуже важко. У той же час, громадяни, які вибирають житло, стикаються з агресивною і недобросовісною рекламою. А потім, коли грошики заплатили, думати вже пізно. Залишається тільки чекати, коли побудують ».

Нерідко потенційні клієнти з Росії, підбираючи собі житло за кордоном, не мають ні найменшого уявлення про ситуацію на ринку і взагалі, в місцевій економіці, не знають, як вплинула, або вплине на неї криза і не розбираються в законодавстві вибраної країни.

Більшість покупців цікавляться нерухомістю в країнах, де інвестиційні рейтинги опинилися на найнижчому рівні за всю історію. Згідно з даними аналітичного порталу Global Property Guide, не рекомендується купувати нерухомість у Болгарії, Великобританії, США, Іспанії, Чехії, на Кіпрі. Рівень інвестиційної привабливості в цих державах позначений як POOR і VERY POOR. Росіяни ж, мабуть, сподіваються на те, що потім ціни виростуть, і вони виграють від свого придбання.

Втім, не всі аналітики вважають такі покупки ризикованими.

«Як не крути, ризик все одно менше, ніж у Росії, — сказав« Голосу Америки »директор відділу з міжнародних інвестицій компанії Intermark Savills Ігор Індріксонс. — Тому «дачники», які розглядають нерухомість у Європі, Болгарії, Іспанії, вони не можуть те ж саме дозволити собі на російському ринку. А ось інвестори використовують набагато більш цікаві технології на закордонних ринках — такі, як гарантована рента, «кредитне плече» 90% по 3% річних.

Купують, дійсно, активно. Звичайно, все залежить від проекту. Ось, наприклад, за одним проектом в Англії у нас минулого тижня угода йшла кожні дві години. У порівнянні з минулим роком обсяг угод виріс на 10% … У російському ринку всі розчарувалися. Наприклад, московський ринок нерухомості пропонує 3% прибутку від оренди при божевільних ризиках. А 3% можна отримати і в Швейцарії », — зазначив Ігор Індріксонс.

Цікаво, що традиційні «завсідники» світового ринку житла зі старої Європи і Скандинавії, залишили його з-за економічних труднощів. Втім, той ринок був старим, багато в чому, вичерпав себе і сильно пошарпаний кризою. А росіяни, індійці, китайці та жителі деяких арабських країн, фактично, «оновили» глобальний житловий ринок і стали на ньому дуже помітними гравцями.

Голос Америки