Ізраїль заборонив ввезення iPad

Apple iPad

Apple iPadМіністерство зв’язку Ізраїлю заборонило ввезення у країну планшетного комп’ютера Apple iPad, пише газета Haaretz. Своє рішення чиновники пояснили несумісністю пристрою з європейським стандартом на бездротові мережі Wi-Fi, який використовується в Ізраїлі.

Про заборону не було оголошено публічно. Користувачі дізналися про нього після того, як кілька iPad були конфісковані на митниці в аеропорту Бен-Гуріон. Чиновники відзначили, що у них не було часу на попередження, так як в ізраїльського представника Apple не було потрібних даних, і їм довелося запитувати специфікації пристрою в американському офісі.

У міністерстві також стверджують, що заборона в кінцевому підсумку піде на користь суспільству, тому що виключає шкоду, яка може заподіяти в бездротових мережах несертифікований на відповідність місцевим стандартам пристрій.

Планшет iPad був представлений главою Apple Стівом Джобсом 27 січня 2010. Пристрій оснащений 9,7-дюймовим екраном, гигагерцевой процесором A4, флеш-пам’яттю ємністю від 16 до 64 гігабайт і модулями Wi-Fi і 3G. Найближчим часом має вийти модель iPad, здатна працювати в мережах зв’язку 3G і, крім того, оснащена модулем GPS.

Менше ніж за два тижні Apple продала в США півмільйона iPad. Високий попит змусив компанію перенести дату поставок за межі Сполучених Штатів з кінця квітня на кінець травня. В інші країни iPad в даний час потрапляє за «сірими» каналах. Продавці реалізують його за ціною, вдвічі, а то й утричі перевищуючу роздрібну.

Lenta.ru