Історія Хмельницького політехнічного коледжу.

Історія Хмельницького політехнічного коледжу

1965 рік – рішенням Подільського раднаргоспу було створено Хмельницький електромеханічний технікум з денною та вечірньою формами навчання. В цегляній будівлі загальною площею 1600 кв.м розміщувалось всього 12 навчальних аудиторій. Першими студентами стали 157 юнаків і дівчат. Навчались вони на двох відділеннях “Електромашинобудування” та “Обробка металів різанням”. Директором технікуму був призначений Іван Єгорович Алтухов. Викладацький колектив складали 9 педагогів, які почали створювати навчально-матеріальну базу.

Десятим «викладачем» став у ті часи директор базового підприємства – Хмельницького заводу трансформаторних підстанцій – Петраш Микола Євгенович. Він допоміг створити перші 12 кабінетів і лабораторій. І потім, до кінця свого життя, він виконував обов’язки спонсора та старшого порадника технікуму, коледжу, жив життям його колективу.
Головною подією 1969 року був перший випуск. Його чекали всі: і керівництво технікуму, і викладачі, і самі студенти. При захисті дипломів більшість випускників показала глибокі теоретичні і практичні знання, творчий підхід до розв’язання важливих питань щодо покращення виробництва, 202 випускники денного відділення отримали дипломи техніка-технолога, техніка-електрика.
1972 рік – розпочата підготовка техніків-механіків з експлуатації верстатів з числовим програмним керуванням і створюється за вимогами часу відповідна навчально-матеріальна база.
У 1973 році технікум переведений в новозбудовані корпуси по вулиці Зарічанській, 10, студенти отримали п’ятиповерховий гуртожиток.
1976 рік – підписано договір між технікумом і інженерною школою електротехніки та машинобудування німецького міста Айслебен про обмін студентськими групами для проходження виробничої практики. Згодом такий же обмін відбувається із Сілістринським технікумом з механотехніки (Болгарія).
Майже 25 років колектив очолює Микола Дмитрович Бодарецький – відмінник народної освіти, академік Української академії наук. Під його керівництвом та завдячуючи наполегливій кропіткій праці колективу, в лютому 1991 року Хмельницький електро-механічний тенікум отримує статус коледжу; створюються нові лабораторії, обчислювальний центр, реконструйована їдальня, обладнано оздоровчий центр, медпункт, спортивний комплекс, музей, відкрито заочне відділення та нові спеціальності:

“Технічні системи автоматизованого проектування”;
“Технічне обслуговування електронно-обчислювальної техніки”;
“Менеджмент у виробничій сфері”;
“Економіка підприємства”;
«Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальсих систем та мереж»;
«Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів»;
«Програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем»;
“Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів”.

Десять разів коледж нагороджувався призами Міністерства оборони Радянського Союзу за якісну підготовку спеціалістів та військово-патріотичне виховання молоді. В цьому велика заслуга бувшого викладача коледжу, ветерана війни, орденоносця В.Я. Куксова.
Займав коледж і призові місця на виставках технічної творчості Міністерства електротехнічної промисловості СРСР. За трудові звитяги студентської молоді в суспільно-корисній праці коледж нагороджений Червоним прапором Міністерства вищої та середньої і спеціальної освіти УРСР та Укрпрофради.
ХПК