Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

«Гарячих юпітерив» викрили у винищуванні схожих на Землю планет.

Астрономи знайшли докази того, що багато планетні системи могли утворитися не так, як припускає найбільш поширена гіпотеза. Більш того, нові дані вказують, що великі планети, звані «гарячими юпітерами», здатні знищувати більш дрібні планети, що нагадують Землю. Вчені представили результати свого дослідження на зустрічі Королівського астрономічного товариства, що проходила в Глазго. Коротко робота вчених описана в прес-релізі Товариства.

Дослідники займалися пошуком екзопланет — планет, що обертаються навколо інших зірок, — так званим транзитним методом. Вони виявили дев’ять нових планет і вирішили зіставити нові дані з інформацією про раніше відкритих планетах. У загальній складності вчені розглядали 27 планет і виявили, що шість з них обертаються «задом наперед» — тобто в протилежному напрямку по відношенню до напрямку обертання зірки -«господаря».
До цих пір вважалося, що така «поведінка» екзопланет нетипова і є результатом «зустрічі» планети, що знаходиться поблизу яких-небудь великих тіл, наприклад другою планетою або зіркою. За «стандарт» освіти планетних систем вчені брали такий варіант, при якому зірка та її планети утворюються з однієї і тієїж ж обертової газо-пилової хмари. Саме тому напрямку обертання світила і планет збігаються. Ця гіпотеза також передбачала, що великі планети поступово мігрують ближче до світила, поки не перетворюються в «гарячі юпітери» — тіла, маса яких більше або дорівнює масі Юпітера і які розташовані дуже близько до зірки.
Велика кількість планет, що обертаються по ретроградних орбітах, і планет, площина орбіти яких зміщена по відношенню до «нормальної» на істотний кут, свідчить, що при утворенні планетних систем може працювати якийсь інший механізм (принаймні, у значній частині планетних систем ), що змушує планети різко міняти свої орбіти. При реалізації цього сценарію ймовірність збереження невеликих планет стає дуже маленькою — при швидкому зсуві орбіти планет-гігантів їх менші «брати» будуть зруйновані (тому, що ймовірність зіткнення в цьому випадку висока).
Вперше планети, що обертаються по ретроградних орбітах були виявлені влітку 2009 року. «Дебютантками» стали величезна (і при цьому аномально легка) планета WASP-17b, а також «гарячий Юпітер» HAT-P-7.
Лента.ру

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: