Forbes назвав «Манчестер Юнайтед» найдорожчим клубом у світі.

Найдорожчим футбольним клубом світу, згідно з рейтингом, опублікованим в журналі Forbes, є діючий чемпіон Англії «Манчестер Юнайтед». Його ринкова вартість склала 1,835 мільярда доларів. На другому місці опинився мадридський «Реал», який зараз стоїть 1,363 мільярда. Трійку лідерів замкнув лондонський «Арсенал» з вартістю 1,181 мільярда доларів
Вартість команд була розрахована на основі кількох параметрів, у тому числі обсяг виручки та розмір заборгованості. Зростання боргів «Манчестер Юнайтед» і «Реала» в минулому році призвів до падіння їхньої вартості на 2 відсотки.
На четвертому місці розташувалася «Барселона«, чия вартість складає рівно мільярд доларів. Її борги, в порівнянні з першою трійкою — невеликі. Цей фактор дозволив їй за рік піднятися з 7-го на 4-е місце.
Місця з 5-го по 10-е займають відповідно «Баварія», «Ліверпуль», «Мілан», «Ювентус», «Челсі» та «Інтер». Вартість «Баварії», «Ювентуса» та «Інтера» зросла, а «Мілана», «Ліверпуля» і «Челсі» впала, причому останні двоє втратили 19 відсотків своєї вартості.
Цікаво, що двадцятку найбільш дорогих футбольних клубів континенту замкнув «Ньюкасл Юнайтед», який у поточному сезоні навіть не виступав в англійській прем’єр-лізі. Його вартість склала 198 мільйонів доларів. Російських клубів у рейтингу не виявилося.
Середня капіталізація футбольного клубу з Топ-20 Європи в 2010 році знизилася з 691 до 632 мільйонів доларів. Що стосується середнього прибутку, то вона впала з 50 до 32 мільйонів.
На початку березня аудиторська компанія Deloitte випустила свій рейтинг провідних футбольних клубів, базуючись на показнику їх валового доходу. Перший рядок у списку зайняв «Реал», який за сезон 2008/2009 заробив 401 млн євро. «Барселона» і «Манчестер Юнайтед» розташувалися на другому і третьому місцях.
Лента.ру