Фаст-фуд як наркотик.

Американські вчені прийшли до висновку, що фаст-фуд викликає звикання, порівнянне із залежністю від героїну і кокаїну.

Дослідження проводилося на щурах протягом трьох років в Інституті Скріппса у Флориді. Трьом групам піддослідних тварин давали продукти, що споживаються в їжу людьми. З раціону першої групи фаст-фуд був виключений повністю, в раціоні другої групи частково була присутня жирна їжа, а третя група щурів отримувала виключно продукти з меню закусочних швидкого харчування, включаючи чізкейк і бекон.

До кінця експерименту тварини третьої групи швидко набрали надмірну вагу. Але не тільки: у них у мозку відбулися зміни метаболічних процесів.

При електронній стимуляції ділянки мозку, що відповідає за задоволення, виявилося, що щурам, яких годували тільки фаст-фудом, для отримання одного й того ж результату потрібен більш інтенсивний рівень впливу, ніж тваринам, що харчуються «здоровою їжею». Аналогічні зміни хімічних процесів в мозку щурів простежувалися при вживанні ними наркотичних речовин.

Дослідження опубліковане на сайті Nature Neuroscience.

Інше дослідження, проведене вченими Brigham and Women’s Hospital і Harvard Medical School, показало, що заміна в раціоні насичених жирів на поліненасичені знижує ймовірність серцевих захворювань на 20%.

Насичені жири містяться у великій кількості в м’ясі, смажених продуктах, тварин жирах і суцільномолочних продуктах, таких як вершки, сметана, сири і вершкове масло. Навпаки, риба, хліб грубого помолу, банани, горіхи і рослинні олії, кукурудза і соя багаті поліненасиченими жирами.

У даному дослідженні взяли участь більше 13 тисяч людей. Новину повідомляє — Голос Америки.