Де живе більшість населення планети ?

Де живе більшість населення планети ?

МегаполісЗгідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, половина населення планети живе в містах, причому близько одного мільярда людей живуть у міських нетрях. В ознаменування Всесвітнього дня здоров’я ВООЗ починає кампанію, покликану наголосити на необхідності ефективного міського планування.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє про те, що чисельність міського населення світу вперше в історії перевищила чисельність населення сільської місцевості, відзначаючи, що до середини цього сторіччя у містах будуть проживати сім з 10 чоловік.

За словами генерального директора ВООЗ Маргарет Чан, найбільш бурхливе зростання міського населення очікується в Азії та Африці. Вона застерігає про те, що якщо мегаполіси цих регіонів не будуть належним чином плануватися і ефективно управлятися, здоров’я їхніх мешканців буде піддаватися значному ризику.

«Погані санітарні умови та неефективне прибирання сміття, забруднення повітря і нещасні випадки в зв’язку з інтенсивним вуличним рухом, діти, босоніж що грають на землі або у воді, зараженої неочищеними відходами, епідемії інфекційних захворювань, швидко поширюються в антисанітарних умовах при високій щільності населення, — все це загрожує здоров’ю людей », — заявила голова ВООЗ.

Як відзначає ВООЗ, населення багатьох міст піддається потрійній загрозі: це інфекційні захворювання, хронічні незаразні захворювання, а також ризик дорожньо-транспортних пригод, каліцтв, насильства і злочинності.

Д-р Чан говорить про те, що в містах, як правило, більш широко поширений нездоровий спосіб життя, пов’язаний з ресторанами швидкого обслуговування, курінням, вживанням алкоголю та іншими шкідливими для здоров’я звичками.

«Такий спосіб життя безпосередньо пов’язаний з ожирінням і поширенням хронічних захворювань, таких як серцева недостатність, інсульт, деякі види ракових пухлин і діабет, — пояснює вона. — Усі ці захворювання вимагають дорогого лікування, яке доводиться оплачувати не тільки самим хворим, але також їх сім’ям і всьому суспільству. І ці хвороби все більше переважають серед міської бідноти ».

Д-р Чан відзначає, що навіть найбідніші міста здатні вжити заходів, які можуть поліпшити умови життя. В якості одного з прикладів міст, які досягли величезних успіхів, вона приводить столицю Руанди Кігалі.

«Я була там пару місяців тому, — розповідає Маргарет Чан. — Мене дійсно вразило те, наскільки чистим виявився це місто. Звичайно ж, я постаралася зрозуміти, завдяки чому все це стало можливим. Я поговорила з людьми. Сам президент країни подає людям приклад. Кожного місяця в одну із субот він виходить на вулицю, підбирає сміття і викидає його у відведені для цього місця ».

Всесвітня організація охорони здоров’я підкреслює, що міста повинні належним чином плануватися і управлятися. Згідно з даними ВООЗ, у країнах, що розвиваються, що взяли на озброєння саме такий підхід, середня тривалість життя може досягти не менше 75 років. Однак разом з тим ВООЗ застерігає, що якщо країна управляється неефективно, можна очікувати, що середня тривалість життя становитиме лише 35 років.

Голос Америки