Авіакатастрофа під Смоленськом.

Сьогодні стало відомо, що фахівці розшифрували частина записів з чорних ящиків що впав під Смоленськом Ту-154. Зараз на руках у експертів переговори екіпажа за кілька секунд до катастрофи. Вже точно встановлено, що літак польського президента лише один раз намагався зайти на посадку. Про це повідомив голова Міжнародного авіаційного комітету (МАК) Тетяна Анодіна.

За її словами, робота ведеться ретельно і скрупульозно, і поки рано робити які-небудь остаточні висновки. Відновити картину пригоди можна буде тільки після повної розшифровки бортових самописців і зіставлення всіх даних.


Вони знали, що падають: останні слова польських пілотів зберіг бортовий самописець. Запис з чорних ящиків — в експертів. Але фрази з передсмертного розмови не публікують з міркувань етики. Це вже не переговори з диспетчером. До катастрофи — миті, і екіпаж розуміє — борт № 1 розіб’ється.

«На підставі тих даних, які є у прокуратури, можна зробити висновок, що екіпаж розумів — наближається катастрофа. Хоча б тому, що літак сильно труснуло, коли крило зачепило дерево. Але чи було це за три або п’ять секунд (до падіння), з’ясується тільки під час остаточної розшифровки чорних ящиків «, — повідомив генеральний прокурор Польщі Анджей Шеремет.

Пілоти усвідомлювали неминучість краху, але чи встигли сказати про це пасажирам? Цим питанням зараз задаються польські ЗМІ. В очікуванні результатів офіційного розслідування, вони починають свої.

«Поки всі розшифровані записи з бортових самописців — це розмови пілотів між собою. Розмовляли чи пілоти з кимось з пасажирів про вибір місця приземлення буде відомо, коли будуть розшифровані і синхронізовані з часом польоту всі записи», — пояснює польський військовий прокурор Збігнєв Жепа .

Крім двох заводських чорних ящиків, в літаку був третій — встановлений польською стороною. Сьогодні його привезли до Польщі.

Спейцрейси з Москви продовжують доставляти на батьківщину тіла загиблих, але до остаточних висновків слідства ще далеко. Точно відомо, сідали пілоти навіть не у важких, а в екстремальних умовах, при густому тумані, з прямою видимістю не більше 400 метрів.

«Ми перебуваємо під тиском часових рамок. Ми розуміємо, якого рангу пасажири на борту. Однак ми вишколені, щоб не піддаватися цьому тиску. Тільки пілот приймає рішення», — говорить льотчик Гжегож Петрачук.

Слова льотчика Гжегожа Петрачука польська газета Dzennik призводить невипадково. 2 роки тому він відмовився підкоритися президентові: Лех Качиньський вимагав посадити літак у Тбілісі, незважаючи на погані погодні умови. Пілот прийняв своє рішення, і був звільнений.

Колеги льотчика, який був за штурвалом президентського Ту-154, запевняють, Аркадіуш Протасюк добре знав російську мову і аеропорт під Смоленськом. Він був там за три дні до трагедії. Тоді він пілотував літак, який летів до Смоленська з іншим високопоставленим пасажиром — прем’єром Дональдом Туском.

Вести.Ру