Армія США перетворить всі вертольоти в безпілотники.

Армія США перетворить всі вертольоти в безпілотники

Армія США перетворить всі вертольоти в безпілотникиАрмія США оприлюднила план розвитку на найближчі 25 років, повідомляє Defense News. Документ передбачає конвертацію існуючого парку авіаційної техніки Армії в безпілотні літальні апарати «з можливістю пілотування людиною». За оцінкою Командування Армії, конвертування існуючого вертолітного парку в БПЛА дозволить заощадити значні кошти.

За попередніми даними, що стоять на озброєнні Армії США авіапідрозділу вертольоти AH-64D Apache Longbow, CH-47F Chinook і UH-60M Blackhawk вже мають набір бортового обладнання, яке в майбутньому дозволить реалізувати на них систему дистанційного управління. При цьому американська компанія Sikorsky вже займається розробкою безпілотної версії UH-60M, яка повинна здійснити перший політ до кінця 2010 року.
Згідно з вимогами Армії США, нові безпілотні апарати «повинні бути автономними настільки, наскільки можливо». Зокрема, вони повинні самостійно здійснювати польоти по заданому маршруту, а також здійснювати зліт та посадку в повністю автоматичному режимі. Втім, автономність не стосується тих безпілотників, які володіють зброєю.

Слід зазначити, що США зробили ставку на безпілотники в майбутніх війнах, вирішивши в найближчі 30 років збільшити число таких апаратів в чотири рази. На початку лютого 2010 Управління перспективних дослідницьких проектів (DARPA) Пентагону відкрило тендер на розробку безпілотного літального апарату, який в перспективі зможе замінити використовувані сьогодні штурмовики A-10 Thunderbolt II, а також винищувачі F/A-18 Hornet і F-16 Fighting Falcon .

Лента.ру