Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Активне вентилювання та сушіння зерна соняшника.

Для активного вентилювання зерна використовують вентиляційне обладнання підлогової сушарки. Активне вентилювання використовують з профілактичною метою або для охолодження насипів їх проморожування, сушіння, ліквідації самозігрівання. Режим його залежить від подачі повітря його температури та вологості, тривалості продування, товщини зернового шару.
Профілактичне   вентилювання застосовують для збагачення киснем повітря між зернового простору при питомій подачі повітря 30…50 м3/т за годину.
Вентилювання для охолодження зерна  проводять при температурі повітря +10°C і нижче при питомій подачі повітря 50…80°м3/т за годину.
Вентилювання для проморожування зерна використовується при різних температурах збирання соняшнику і мінусовій навколишній   температурі. Процес обміну речовин і дихання  в проморожених насипах знижується до мінімому, внаслідок чого сапрофітні мікроорганізми не розмножуються і частково гинуть.
Для визначення можливості вентилювання насіння соняшнику слід використовувати  спеціальні складені таблиці. Вентилюють повітрям підігрітим до 60°C. Підвищені температури повітря прискорюють процес сушіння, однак це приводить до нерівномірного видалення вологи з товщини шару та пересушування нижніх і зволоження верхніх ділянок насипу.
Сухе і зріле насіння соняшнику під час зберігання за низьких температур передуває у стані спокою, а при підвищені вологості і температури переходить у стан інтенсивної життєдіяльності. Тому насіння соняшнику необхідно зберігати при вологості 7% і температурі не вище 10°C.При  вологості 8% і температурі 20°C воно може зберігатись 1,5 місяця, при 10°C – 4,5 місяці, при 1°C – понад 6 місяців.

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: