Знайдено предки давніші найдавніших з відомих нам динозаврів.

Вченим вдалося виявити найдавнішого предка динозаврів. За словами вчених, знайдені останки на 10 млн років давніші найдавніших з відомих нам динозаврів. Палеонтологи повідомили, що знахідка допоможе краще зрозуміти доісторичних тварин. Передає кореспондент «Голосу Америки» Джессіка Берман.
Останки Asilisaurus kongwe (асілізавра) були виявлені палеонтологами в ході розкопок в саванах Танзанії в 2003 р.
Представник тваринного світу, що володіє багатьма спільними з динозаврами рисами, але при цьому не має деяких основних характеристик, жив 240 млн років тому в середині тріасового періоду задовго до появи на світ будь-якого з відомих нам динозаврів. Вік самих ранніх зі знайдених останків — близько 230 млн років.
За словами вчених, асілізавр пересувався на чотирьох лапах, був приблизно розміром з собаку, 1-3 метра в довжину і важив 10-30 кг.
Стірлінг Несбітт з Техаського університету в США, під чиїм керівництвом проводилися розкопки, розповів, що живильний раціон асілізавров, в основному, був представлений рослинною їжею, а також м’ясом.

«Асілізавр має деякі характерні риси, як, наприклад, крюкообразние зуби і нижню щелепу, забезпечену дуже маленьким загостреним кінцем, які змушують припустити, що він харчувався рослинною їжею», — розповідає Несбітт.

Палеонтологи виявили останки відразу 14, в основному, молодих особин асілізавра, які померли в один і той же час, при цьому вченим вдалося набрати достатню кількість останків, необхідних для відтворення цілісного образу тварини.
За словами експертів, сам факт існування асілізавров за 10 млн років до появи найдавніших з відомих нам динозаврів говорить про те, що вже 240 млн років тому динозаври почали відділятися від своїх спільних предків в окремі еволюційні гілки розвитку.
Як розповів Несбітт, від асілізавров сталося кілька окремих видів динозаврів, включаючи травоїдних сілезавров, літаючих динозаврів, відомих як птерозаврів, а також кілька видів стародавніх предків крокодилів, деякі з яких також були знайдені на місці розкопок.
На думку вченого, зв’язок між асілізаврами і динозаврами чимось нагадує зв’язок між мавпами і людиною.
«Знахідка тварин, які за спорідненості найбільш близькі з динозаврами, допомагає нам краще зрозуміти картину світу», — сказав Несбітт.
Стаття на цю тему була опублікована в журналі Nature.