Як кинути курити — прийшло бажання кинути палити по-справжньому!

Президент Барак Обама — один з мільйонів американців, що намагаються кинути курити. Після першого стандартного медогляду після його вступу на посаду, лікарі президента повідомили, що верховний головнокомандувач знаходиться у відмінному стані здоров’я, але підкреслили, що він має продовжити спроби покінчити зі своєю згубною звичкою.

Якщо ви один з курців, який безуспішно намагається кинути палити, ви не самотні.

Мері Елла Дуглас представляє легеневу Американську асоціацію та її нову кампанію по боротьбі за відмову від куріння.
«Курці складають близько чверті дорослого населення Америки, — говорить Дуглас. — Шістдесят відсотків із них хочуть кинути курити, але це їм не вдається з першого разу. Ми вважаємо, що це нормально, тому що вони стали на цей шлях, щоб розлучитися з цією звичкою назавжди ».
«Кампанія« Ти кинеш »розроблена, щоб змінити точку зору американців на відмову від куріння, — продовжує Мері Елла Дуглас, — тому що ми знаємо, що для цього потрібно багато спроб. Тому ми намагаємося спонукати людей не припиняти ці спроби, так би мовити, ніколи не кидати ».
51-річна Паула Матіс — мати чотирьох дітей. Вона кидала палити під час кожної вагітності, а потім знову поверталася до сигарет. Остаточно розлучитися з курінням їй допомогла любов до співу в церкві по неділях. «Я намагалася кинути палити не менше шести разів, — розповідає Матіс. — Коли я повернулася в хор і почала співати, виявилося, що в мене був не такий широкий діапазон голосу через паління, як раніше. Тоді до мене прийшло бажання кинути палити по-справжньому. Це бажання прийшло зсередини ».
Випадок Матіс — одна з численних історій про відмову від куріння, розміщених на сайті кампанії «Ти кинеш» [www.quitterinyou.org]. Ці історії дають курцям надію і підтримку в їх прагненні кинути палити. 32-річний Алекс Портер, який почав курити в 13 років, також розповідає свою історію на сайті.
«Найскладніші — перші три дні, — пише Портер. — Тут головне — не виявлятися у ситуаціях, коли виникає спокуса потягнутися за сигаретою. Потрібно стежити, що за люди тебе оточують, і в яких ситуаціях ти можеш опинитися ».
«Важлива частина кампанії — розповісти людям, що сьогодні є безліч ефективних способів допомогти людям кинути палити», — говорить Енн Маларчей з відділу куріння і здоров’я Центру з контролю і профілактики захворювань. Вона зазначає, що обмеження куріння в громадських місцях і підвищення податків на тютюнові вироби змусили багатьох курців відмовитися від цієї звички. Для тих же, кому все ще потрібна допомога, є різні способи — від ліків до груп підтримки.
«Управління з контролю за якістю продуктів і ліків, — продовжує Маларчей, — схвалив сім препаратів, які ефективно сприяють відмові від куріння. Деякі з них містять заміщають нікотин речовини і випускаються у формі жувальних гумок, пластирів, спреїв для носа і таблеток. Є два безнікотінових. Тому звертайтеся до лікаря за порадою. Також є можливість отримати консультацію про різні способи підтримки. Деяким більше підходять зустрічі з групою курців, які намагаються кинути, іншим подобаються розмови по телефону, тому що багато гарячі лінії підтримки працюють 24 години на добу ».

Хоча більш 3 мільйонів американців кидають палити щороку, сотні тисяч інших — починають.

«Щороку близько 400 тисяч молодих людей стають курцями» — говорить Ейпріл Швайцер, заступник директора «Кампанії за дітей без тютюну», громадської групи, яка веде боротьбу з курінням серед підлітків. Вона каже, що тютюнова індустрія витрачає близько 30 мільярдів доларів в рік на рекламу сигарет, яка орієнтована на молодь, тому протягом останніх 15 років група вела кампанію «Кинь сигарету!». Крім інформування дітей про ризики для здоров’я, викликаних курінням, в ході кампанії також розповідалося про маркетингові стратегії тютюнової промисловості.
Якщо дати молодим людям факти про куріння, вважає Швайцер, це може утримати їх від першої сигарети. «У деяких школах застосовується стратегія« соціальної норми », що нагадує, що більшість людей не палять, — пояснює вона. — Тільки 20 відсотків старшокласників є курцями. Це означає, що решта 80 — не курять, і що куріння не робить вас привабливим або модним. У реальності, більшість людей приймають правильне рішення і вибирають здоровий спосіб життя ».
Експерти кажуть, що курці не повинні припиняти спроби кинути палити. Вони вважають, що інформація про те, як відбувається процес відмови від звички, і наскільки складними можуть бути перші кілька тижнів, може допомогти курцям назавжди перемогти свою згубну пристрасть до тютюну.
Голос Америки